В Японії відбулася прем'єра «Оппенгеймера» — через 8 місяців після показу у США

В Японії 29 березня відбулася прем'єра фільму Крістофера Нолана «Оппенгеймер». Вихід фільму в країні відбувся через більш ніж вісім місяців після прем'єри в США через «делікатність» теми.

Про це пише Associated Press.

Колишній мер міста Хіросіма Такаші Хіраока, який долучився до передпоказу стрічки, розкритикував її через пропущені деталі. Адже «Оппенгеймер» прямо не показує те, що сталося, коли на Хіросіму та Нагасакі скинули ядерні бомби. Натомість фільм зосереджується на Оппенгеймері як на особистості та на його внутрішніх конфліктах.

«З погляду Хіросіми жах ядерної зброї не був достатньо відображений. Фільм був знятий так, щоб підтвердити висновок про те, що атомна бомба була використана для порятунку життів американців», — сказав Хіраока.

Утім, деякі кіноглядачі похвалили стрічку. Один з глядачів фільму в токійському кінотеатрі, який захотів залишитися анонімним, сказав журналісту Associated Press, що «фільм чудовий». Він підкреслив, що ця тема дуже цікавить японців, хоча і є «емоційно мінливою». Інший співрозмовник зазначив, що був «шокований» від сцен, які зображували внутрішні потрясіння Оппенгеймера.

Тошіюкі Мімакі, який пережив бомбардування Хіросіми у віці 3 років сказав, що був зачарований історією Роберта Оппенгеймера. Зараз він очолює групу жертв бомбардування — Японську конфедерацію жертв атомних і водних бомб.

«Протягом усього фільму я чекав і чекав, коли почнеться сцена бомбардування Хіросіми, але цього так і не сталося», — сказав Мімакі.

Про «Оппенгеймера»

«Оппенгеймер» — це біографічний фільм режисера Крістофера Нолана з актором Кілліаном Мерфі в головній ролі. Мерфі зображує Роберта Оппенгеймера, американського фізика-теоретика, якого називають «батьком атомної бомби» за його роль у «Мангеттенському проєкті» — ініціативі часів Другої світової війни, у межах якої було розроблено першу ядерну зброю.

У світовий прокат «Оппенгеймер» вийшов 21 липня 2023 року. Касові збори фільму досягли понад $942 млн у світовому прокаті за кошторису $100 млн, що ставить його на 3-тє місце серед найкасовіших фільмів 2023 року та 2-ге місце серед найкасовіших фільмів із Фільм не рекомендується для дітей до 17 років без супроводу дорослогорейтингом R. Також фільм є найкасовішим серед біографічних фільмів та фільмів, події яких стосуються Другої світової війни.

«Оппенгеймер» отримав загальне визнання з окремим відзначенням сценарію, візуальних ефектів та акторської гри.

У березні 2024 року фільм виграв 7 статуеток премії «Оскар», зокрема у категоріях «Найкращий фільм» та «Найкраща режисерська робота».

Авторка: Дар'я Головко