ВАКС призначив Лозинському цілодобовий домашній арешт

Вищий антикорупційний суд призначив ексзаступнику міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василю Лозинському цілодобовий домашній арешт у справі про хабар у 400 тисяч доларів.

Про це йдеться у трансляції засідання суду.

Суд поклав на Лозинського низку обов'язків: прибувати на виклики до слідчого і в суд, утриматися від спілкування з іншими підозрюваними та свідками щодо обставин кримінального провадження, здати закордонні паспорти та носити електронний браслет.

Прокурор наполягав на застосуванні до Лозинського запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 50 млн грн застави. Суддя заявив, що такий запобіжний захід «нівелює всі ризики та дозволяє на належному рівні захищатися».

Нагадаємо, у справі про підкуп заступника міністра за 400 тисяч доларів підозри оголосили 5 фігурантам: уже звільненому заступнику міністра Василю Лозинському, довіреній особі Лозинського, підприємцю та двом його спільникам.

24 січня ВАКС відправив імовірного організатора під варту з альтернативою внесення понад 100 млн грн. Ймовірногопособникавідправили під варту з альтернативою внесення застави розміром 805 200 грн. Ще одного підозрюваного відправили під варту з альтернативою застави у 26,8 млн гривень.

Що це за справа?

За даними слідства, влітку 2022 року підприємець запропонував Василю Лозинському закупити в його компанії пересувні котельні за завищеними цінами за прямими договорами, тобто поза конкурентним полем.

Тоді йшлося про термінові закупівлі матеріалів і обладнання для безперебійного проходження опалювального сезону 2022-2023 років. На це уряд виділив міністерству майже 1,41 млрд грн із резервного фонду держбюджету. Половина цієї суми мала дістатися компанії підприємця.

Як зазначають слідчі, Лозинський залучив ще двох осіб, які допомогли йому підготувати пропозицію для міністерства з цінами, на 25-30% дорожчими за ринкові, та спотворити результати цінового моніторингу, який мав створити для держави видимість вигідної ціни у разі закупівлі обладнання в підприємця. Для цього залучили підконтрольні компанії, які нібито пропонували схоже обладнання за ще вищу ціну.

Як зазначає НАБУ, Лозинський хотів натомість отримати 7-10% від суми контракту. Кошти мали надавати частинами, за фактом одержання компанією підприємця асигнувань із держбюджету.

Щоб мінімізувати ризик викриття, фігуранти вдалися до конспірації: перший транш у 400 тисяч доларів передали довіреній особі заступника міністра у Львові. Невдовзі після одержання коштів антикорупційні органи затримали його та ще чотирьох підозрюваних, зокрема Лозинського.