ВАКС відмовив в арешті ексглави «Нафтогазу», якого підозрюють у привласненні 229 млн грн (ДОПОВНЕНО)
Вищий антикорупційний суд (ВАКС) відмовив в обранні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою для ексголови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва. Його підозрюють у заволодінні у 2018 році понад 229 мільйонами гривень. У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) заявили, що не погоджуються з цим рішенням та готують апеляцію.
Про це стало відомо з трансляції судового засідання.
Прокурор просив про арешт для Коболєва з альтернативою внесення застави розміром 365 млн грн. Проте суддя залишив без задоволення клопотання прокурора. Водночас ухвала може бути оскаржена впродовж п’яти днів з дня її оголошення.
Доповнено о 19:20. УСАП заявили, що не погоджуються з рішенням суду про відмову в застосуванні запобіжного заходу ексголові правління «Нафтогазу» та оскаржуватимуть це в суді апеляційної інстанції.
«Прокурор вважає рішення суду необґрунтованим та незаконним. Незастосування запобіжного заходу може негативно вплинути на подальше розслідування», — зазначили в САП.
Крім того, у САП вважають, що існують ризики того, що підозрюваний може покинути країну або перешкоджати слідству.
Що передувало?
За даними САП та Національного антикорупційного бюро (НАБУ), у 2018 році голова правління НАК «Нафтогаз України», зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював виплату премій працівникам.
Собі Коболєв за екстраординарні досягнення призначив премію розміром 10 млн доларів США (майже 261 мільйон гривень).
У САП вважають, що Коболєв приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради компанії інформацію про те, що для керівників державних підприємств установлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи — не більше ніж 36 посадових окладів на рік.
Зрештою Наглядова рада «Нафтогазу» погодила виплату премій голові правління. Слідством встановлено, що протягом 2018 року йому нарахували та виплатили премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн.
Правоохоронці кваліфікували дії екскерівника «Нафтогазу» за Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.