ВАКС визнав депутата Герасимова винним у недостовірному декларуванні, але звільнив від покарання

Вищий антикорупційний суд визнав народного депутата Артура Герасимова винним у недостовірному декларуванні, але звільнив його від покарання через закінчення строків провадження.

Про це повідомила громадська організація Transparency International Ukraine.

Так, ВАКС визнав депутата від фракції «Європейська Солідарність» винним за Умисне внесення завідомо недостовірних відомостей до деклараціїч. 1 ст. 366-2 Кримінального кодексу та призначив йому штраф у 51 тисячу грн, а також позбавив права обіймати певні посади в органах державної влади на один рік.

Для кримінального правопорушення, за яке передбачене менш суворе покарання, ніж обмеження волі, строк давності становить два роки. У справі Герасимова цей термін минув, тож його звільнили від озвученого покарання.

Депутата звинувачували в тому, що він не вніс до декларації за 2020 рік відомості про об'єкт нерухомості в іспанській провінції Аліканте вартістю 190 тисяч євро (ціна станом на 2013 рік).

За даними Transparency International, у березні 2023 року прокурор Спеціалізована антикорупційна прокуратураСАП передав справу до суду, змінивши кваліфікацію обвинувачення з кримінального проступку на нетяжкий злочин: із ч. 2 ст. 366-2 ККУ, за якою максимальне покарання — 2 роки за ґратами, на ч. 1 ст. 366-2 ККУ, за якою максимальне покарання — обмеження волі.

Сам Герасимов звинувачення відкидав і стверджував, що придбав нерухомість у 2013 році, до початку політичної діяльності, та подарував її батькам. Тому він вважає, що не мав вказувати цю нерухомість у декларації.

Розслідування щодо політика розпочали після публікацій журналістів програми «Схеми». Уперше Герасимов став депутатом у квітні 2017 року. У серпні 2019 року його знову обрали до парламенту. За даними журналістів, за цей час він жодного разу не вніс даних про маєток у декларацію.

Не перший такий випадок

У березні ВАКС виправдав у декларуванні недостовірної інформації двох народних депутатів від «Слуги Народу» — Юрія Камельчука та Максима Пашковського.

Пізніше Вищий антикорсуд закрив справу проти депутата від фракції «Батьківщина» Михайла Волинця про недостовірне декларування — також через закінчення строків давності.

Таке ж відбулося з Маргаритою Шол від «Слуги Народу» та Іриною Констанкевич від групи «За майбутнє».

У Центрі протидії корупції зазначали, що зараз виявити брехню в деклараціях або необґрунтовані активи народних депутатів та інших чиновників майже неможливо, оскільки Верховна Рада досі не відновила обов’язкове декларування, публічний доступ до декларацій та повні перевірки.