ВАКС засудив двох посадовців за мільйонні зловживання на будівництві «Охматдиту»

Вищий антикорупційний суд визнав винними у справі про завдання збитків під час будівництва сучасного комплексу «Охматдиту» колишню очільницю ДП «Укрмедпроектбуд» та генпідрядника.

Про це повідомляють ВАКС та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП).

За даними слідства, держпідприємство «Укрмедпроектбуд» за бюджетні гроші замовило у приватного товариства інженерне та технічне обладнання (зокрема ліфти та модулі теплових пунктів) для будівництва та оснащення Національна дитяча спеціалізована лікарняНДСЛ «Охматдит».

За договорами держпідприємство розрахувалося з генпідрядником шляхом 100% авансування — це понад 30 мільйонів гривень. Проте вказане інженерне та технічне обладнання й до цього часу не поставлено.

Попри це очільниця «Укрмедпроектбуду» (до цього вона була директоркою підприємства-генпідрядника) у 2013 році за пособництва тодішніх керівників підприємств генпідрядника та підрядника, підписала накладні про нібито прийняття обладнання. Надалі, за даними слідства, вказані особи також намагалися приховати відсутність обладнання.

Так, правоохоронці заявили про понад 30 млн грн збитків держбюджету.

Яке покарання?

26 грудня ВАКС визнав винними колишню очільницю «Укрмедпроектбуд» та колишнього керівника приватного підприємства-генпідрядника у зловживаннях.

Ексдиректорці держпідприємства призначили 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта підприємництва, у статутному капіталі якого є частка державної або комунальної власності, на три роки зі штрафом 12 750 грн.

Генпідрядника засудили до 4 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду керівника суб’єкта господарювання на три роки, зі штрафом 10 200 грн.

Обох фігурантів справи обвинувачували, зокрема, за статтею про ч. 1 ст. 366 КК Українислужбове підроблення, яка передбачає штраф або обмеження волі на 3 роки. Але через закінчення строків давності у провадженні обох звільнили від покарання за цією статтею.

Однак суд також задовольнив цивільний позов ДП «Укрмедпроектбуд» та стягнув з його колишньої очільниці та генпідрядника понад 30 млн грн.

Вирок ВАКС може бути оскаржений протягом 30 днів із дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.