«Важко коментувати брехню»: Стерненко про ймовірну співпрацю з СБУ та справу щодо наркотиків

Колишній очільник одеського осередку «Правого сектору» Сергій Стерненко заперечив інформацію про ймовірну співпрацю з СБУ, яку поширювали деякі ЗМІ, і назвав її «відвертою брехнею».

Про це він розповів нам у коментарі.

Каже, що нині звертається до різних державних органів і повідомляє їм інформацію, якою вони мають займатися.

«Це, наприклад, та ж Держприкордонслужба, яка має забороняти в’їзд сюди іноземцям, які відвідували тимчасово окуповані території. Я ж від цього не стаю агентом Держприкордонслужби. Це просто смішно. Я чув, що я вже й агент ЦРУ, і агент ФСБ, і СБУ. Якщо хтось хоче вірити в конспірологію — будь ласка. Я не можу комусь заборонити», — сказав Стерненко.

Зазначимо, що інформацію про співпрацю Стерненка з СБУ раніше озвучували зокрема на телеканалах, які пов'язані з Віктором Медведчуком. Водночас нинішній голова Служби безпеки Іван Баканов заперечував інформацію про те, що активіст працював на спецслужбу.

Про справу щодо наркотиків

Також активіст прокоментував деталі справи про нібито його співпрацю з наркоторговцями у 2014 році (одна з чотирьох кримінальних справ проти активіста — ред.). За його словами, матеріали справи були сфальсифіковані, коли він потрапив до СІЗО у 2017 році після акції протесту біля Літнього театру (ще одна справа щодо Стерненка, де йому інкримінують хуліганські дії — ред.)

«Коли я перебував у слідчому ізоляторі у 2017 році, куди мене відправили через те, що я брав участь у протесті проти забудови Літнього театру в Одесі, слідчий виявив повідомлення на якомусь інтернет-сайті “politnavigator”, що Стерненко "кришував" наркотики у 2014 році, тобто коли мені було 18-19 років», — сказав активіст.

За його словами, фонетична експертиза не підтвердила його голос на записах, а свідок не з'являється до суду.

«Він відмовляється приходити до суду. Він сказав, що йому інший свідок сказав, а ці свідки — засуджене угрупування, яке продавало наркотики у 2014 році в Одесі, що я їх "кришував". Водночас людина, на яку він посилається, каже, що він мене не знає і ніколи зі мною не спілкувався», — додав Стерненко.

Він також наголосив на тому, що головуючий в колегії у цій справі — суддя Попревич, який ухвалював вирок щодо нього та Руслана Демчука у справі щодо викрадення Сергія Щербича.

Суд над Стерненком

Нагадаємо, 23 лютого Приморський суд Одеси засудив до 7 років одеситів Сергія Стерненка та Руслана Демчука за обвинуваченням у викраденні та катуванні у 2015 році депутата від проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича, а також у зберіганні зброї. Їх взяли під варту в залі суду.

У столиці та регіонах відбулися кілька акцій на підтримку Сергія Стерненка. А 20 березня — в день його народження — активісти обмалювали Офіс президента, кидали фаєри та димові шашки у бік будівлі та розбили скло. Поліції оголосила підозри семи учасникам протесту за статтею «хуліганські дії із застосуванням зброї або предмету для нанесення тілесних ушкоджень».

9 квітня Одеський апеляційний суд змінив запобіжний захід Стерненкові та Демчуку на цілодобовий домашній арешт.

16 квітня суд Одещини почав розглядати апеляцію на вирок у 7 років в справі одеських активістів, колишніх представників «Правого сектору» Сергія Стерненка та Руслана Демчука. Детальніше дивіться у нашому репортажі.