Вбивство активістів Майдану: до суду передали справи трьох фігурантів, один із яких став колаборантом

Правоохоронці завершили розслідування щодо трьох причетних до вбивства активіста Юрія Вербицького та журналіста В'ячеслава Веремія під час Революції гідности. Один з обвинувачених створив у росії приватну військову кампанію, яка воює проти України.

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

За даними слідства, один із фігурантів — колишній віцепрезидент Донецької федерації боксу. Після Революції гідности він погодився співпрацювати з окупантами та став «почесним президентом федерації боксу» самопроголошеної «ДНР».

Надалі чоловік активно просував в інформаційному просторі російські наративи. Крім цього, він причетний до створення етнічної приватної військової компанії в рф після початку повномасштабного вторгнення. Наразі ця ПВК воює проти України.

У ДБР зазначають, що ще двоє фігурантів переховуються від українського правосуддя на території росії.

Трьох фігурантів звинувачують у причетності до вбивств активіста Юрія Вербицького і журналіста В’ячеслава Веремія, а також у замахах на вбивство інших протестувальників, викраденні, катуванні та нанесенні їм тілесних ушкоджень.

У межах спеціального досудового розслідування їм інкримінують:

  • карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним ув'язненнямч. 2 ст. 115 ККУ — умисне вбивство;
  • карається позбавленням волі на строк від 10 до 12 роківч. 6 ст. 111-1 ККУ — колабораційна діяльність.

Загалом до суду скерували 13 обвинувальних актів у справі Майдану щодо 25 цивільних, зокрема 18 — заочно. Щодо п'яти людей суди вже винесли обвинувальні вироки.

Вбивство Юрія Вербицького 

21 січня 2014 року невідомі у складі злочинної групи викрали активістів Юрія Вербицького та Ігоря Луценка з Олександрівської клінічної лікарні Києва. Після цього потерпілих катували, а потім кинули в лісі. Зрештою Юрій Вербицький помер унаслідок отриманих травм і переохолодження. Ігор Луценко вижив.

У цій справі до відповідальності притягнули 19 людей: організаторів людей, які співпрацювали з МВС, а також двох працівників міліції — слідчого та оперуповноваженого.

Вбивство В’ячеслава Веремія

Журналіст В'ячеслав Веремій помер у ніч проти 19 лютого 2014 року поблизу Софійської площі в Києві. За даними слідчих, в автомобіль, у якому їхав журналіст, стріляли. Нападники зупинили таксі, витягли з машини журналіста та чоловіка, який їхав із ним. Обох жорстоко побили, після чого Веремію вистрілили в спину. Від отриманих травм чоловік помер у лікарні.

Павло Бялай був свідком у справі вбивства Веремія до 2016 року, тоді його було оголошено у розшук. У березні 2017 чоловіка затримали. За даними слідства, саме Бялай стріляв усередину автомобіля, у якому перебував В’ячеслав Веремій.

Автор: Олександр Донець