Вбивство російського посла у Туреччині може відобразитися на сирійському питанні — журналістка
Відносини між лідерами Туреччини і Росії довели, що вбивство російського посла не спричинить загострення міждержавних відносин. Проте інцидент можевідобразитися на відносинах навколосирійського питання, у якому позиції Ердогана і Путіна розходяться
Відносини між лідерами Туреччини і Росії довели, що вбивство російського посла Карлова у Анкарі не спричинить загострення міждержавних відносин. Про це свідчить як низка домовленостей між президентами Ердоганом і Путіним, так і події, що мали місце після інциденту.
Проте вбивство може відобразитися на відносинах Туреччини і Росії навколо сирійського питання, у якому позиції Ердогана і Путіна розходяться.
Про це розповіла в ефірі Громадського редакторка UA: Ukraine Analytica Ганна Шелест.
«Ердоган особисто повідомляє про ситуацію із розслідуванням Путіну. Не варто очікувати загострення у відносинах. Однак, звичайно, це може мати наслідки для позицій країн по сирійському питанню. Нападник оголошував, що це помста за Алеппо. Сирійське питання є головною розбіжністю між Туреччиною і Росією», — вважає журналістка.
«Інцидент стався фактично напередодні тристоронньої зустрічі міністрів закордонних справ Ірану, Туреччини та Росії у Москві. Вони мали обговорити поточну ситуацію в Сирії та подальші дії», — підкреслює вона.
На переконання Шелест, вбивство посла є дуже показовим і символічним, оскільки дипломатичні фігури дуже рідко ставали жертвою нападів. У зв’язку з цим Туреччина посилюватиме охорону іноземних дипломатичних установ і, зокрема, російських громадян.
Журналістка зазначає, що слід гуленістів у цьому теракті надто малоймовірний, проте в турецькому політикумі така версія вже активно обговорюється.
Так, мер Анкари знайшов слід гюленістів у тому, що вбивця був відсутній на роботі під час невдалого військового перевороту в Туреччині 15 липня.
«Для самого Фетхуллаха Гюлена з цього вбивства немає жодного зиску — терористична діяльність не була методом дій гюленістів. Крім того, те, що кричав нападник про Сирію та іслам, не співпадає із переконаннями гюленістів», — переконана Шелест.
Вона зазначає, що інцидент може стати додатковою причиною для Ердогана посилити «закручування гайок» і постраждати може поліція.
«В першу чергу постраждає поліція Анкари, тому що юнак працював там. Почнуться перевірки і чистки», — прогнозує Шелест.
Вона підсумовує, що таким чином найбільше наслідків вбивство посла матиме для самої Туреччини і її внутрішньополітичного життя.
Нагадаємо, у Туреччині вбито російського посла.
Вбивця посла Росії у Туреччині Андрєя Карлова служив у поліції Анкари.
Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом вбивства посла РФ в Туреччині Андрєя Карлова.
Ердоган назвав вбивство посла спробою дестабілізації турецько-російських відносин.