Вчені помітили звʼязок між липневими хвилями спеки у світі та зміною клімату

За оцінками вчених, спричинені людьми зміни клімату зіграли «абсолютно вирішальну» роль в екстремальних хвилях спеки, які цього місяця охопили Північну Америку, Європу та Китай.

Про це пише Reuters із посиланням на дослідження World Weather Attribution — групи вчених, які вивчають роль зміни клімату в екстремальних погодних умовах.

«[Такі] температури в Європі та Північній Америці були б практично неможливими без наслідків зміни клімату», — сказав один з авторів дослідження Ізідін Пінтою.

Команда World Weather Attribution підрахувала, що зростання концентрації парникових газів зробило хвилю спеки в Європі на 2,5 за Цельсієм спекотнішою, ніж це було б інакше. Вони також підвищили спеку в Північній Америці на 2 градуси, а в Китаї — на один.

Більше про спеку

Протягом липня екстремальна погода викликала хаос по всій планеті: температура побила рекорди в Китаї, Сполучених Штатах і Південній Європі, викликала лісові пожежі, нестачу води та зростання кількості госпіталізацій через спеку.

Спека завдала великої шкоди врожаю та худобі, кажуть вчені. Серйозно постраждали посіви кукурудзи та сої в США, мексиканська велика рогата худоба, південноєвропейські оливки, а також китайська бавовна.