Вчені пропонують годувати корів екстрактом із нарцисів, щоб уповільнити глобальне потепління
Дослідники з Великої Британії виявили, що високогірні нарциси виробляють екстракт, який може зменшити викиди метану від корів і зрештою уповільнити глобальне потепління.
Про це повідомляє SkyNews.
Вчені виявили, що додавання до корму екстракту нарцисів, зібраних із пагорбів у Вельсі, може зменшити кількість метану в штучних коров’ячих шлунках на 96%.
Наразі науковці проводять чотирирічну програму випробувань на фермах у Великій Британії. Команда Шотландського сільського коледжу сподівається, що після дослідів на реальних коровах їм вдасться зменшити викиди метану щонайменше на 30%.
«Спочатку ми почали вирощувати нарциси, щоб виробляти ліки проти Альцгеймера, але виявили, що нарциси також виробляють сполуку, яка перешкоджає жуйним тваринам виробляти метан», — сказав власник ферми Кевін Стівенс.
З його слів, уряди різних країн наразі намагаються максимально зменшити викиди метану, оподатковуючи тваринництво, та встановлюючи квоти на кількість худоби, викиди якої містять метан. У виданні зазначають, що станом на зараз, корови та інші сільськогосподарські тварини є причиною близько 14% викидів метану в атмосферу.
«Це життєво важливо, оскільки парникові гази та глобальне потепління є серйозною глобальною проблемою й ми сподіваємося, що наш проєкт стане частиною розв'язання проблеми щодо зменшення ролі жуйних тварин у виробництві метану», — каже професор зоотехніки Шотландського сільського коледжу Джеймі Ньюболд.
Температурні аномалії
Спершу в липні найспекотнішим днем у світі за всю історію спостережень стало 3 липня. Тоді середня глобальна температура сягнула 17,01 градуса за Цельсієм, побивши рекорд серпня 2016 року в 16,92°C.
Уже 4 липня зафіксували ще один рекорд: середня глобальна температура повітря становила 17,18°C. За два дні рекорд знову побили й найспекотнішим днем у світі стало 6 липня. За даними американського урядового агентства, того дня середня глобальна температура досягла 17,23°C.
Згодом, 15 липня, у 16 містах Італії оголосили червоний рівень небезпеки через екстремальну спеку. Крім цього, у Греції тоді температура сягала 40°C і більше. Хвилі спеки також спостерігаються в деяких частинах США, Іспанії, Німеччини, Польщі, Чехії, Китаю, Північної Африки та Японії.
Всесвітня метеорологічна організація попередила, що екстремальна погода, спричинена потеплінням клімату, «на жаль, стає новою нормою».
Автор: Олександр Донець