Вчені вперше отримали надтекуче тверде тіло
Вчені зі Швейцарії та США повідомили про перші успіхи в отриманні екзотичної фази речовини — надтекучого твердого тіла
Вчені зі Швейцарії та США повідомили про перші успіхи в отриманні екзотичної фази речовини — надтекучого твердого тіла.
Про це повідомляє Naked-Science.
Частинки надтекучого твердого тіла організовані в кристалічну решітку і справді зберігають твердість. Однак вони демонструють і деякі властивості, незвичайні для твердого тіла, маючи подібний вигляд до рідини.
Подробиць експерименту поки немає.
Тверду, рідку і газоподібну фази речовини, а також плазму знають практично всі. Однак цими фазами речовини список не завершується. Зокрема, інноваційне надтекуче тверде тіло — один з прикладів екзотичних, ще не відомих фаз речовини.
Відомо, що теоретично така фаза була передбачена понад півстоліття тому, проте досі жодного разу не спостерігалася на практиці.
4 жовтня 2016 року вченим-винахідникам Девіду Таулессу, Дункана Халдану і Майклу Костерлітцу була вручена Нобелівська премія з формулюванням: «за теоретичні відкриття топологічних фазових переходів і топологічних фаз матерії».
Вони математично описали стан речовини, відмінного від класичних твердого, рідкого і газоподібного, не рахуючи плазми. Всього подібних станів речовин налічується понад п'ятсот.
У 2009 році німецькі вчені провели досліди з комп'ютерної симуляції незвичайного стану речовини, відомого як «надтекучий тверде тіло». Як тоді стверджувалося, це надзвичайно цікаве і досить перспективний для технологій майбутнього явище.
Вважається, що така речовина може революційно змінити сучасну електроніку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені розшифрували найдавніший уривок Старого Заповіту
Раніше повідомлялося, що вчені мають намір створити геном людини