Учені вперше зробили 3D-знімок коронавірусу. Раніше були доступні лише комп'ютерні моделі
Науковці з китайського Університету Цінхуа разом зі студією Nanographics уперше зробили 3D—зображення коронавірусу SARS—CoV—2 завдяки знімкам його миттєво заморожених зразків.
Про це йдеться у пресрелізі компанії Nanographics.
Науковцям вдалося це зробити за допомогою спосіб отримати 3D-зображення з високою роздільною здатністю, використовуються, зокрема, для отримання зображень клітинкріоелектронної томографії. Потім студія дещо відредагувала зображення, щоб зробити його кращим для сприйняття. Зокрема, структуру вірусу розфарбували в різні кольори.
Такі невеликі об'єкти, як віруси, не мають звичного для нас кольору. 3D-зображення вірусу отримали за допомогою електронів, які не пов'язані з кольорами, що бачить людина, тому студія і представила зображення в кольорах на власний розсуд.
Раніше науковці представляли лише комп'ютерні 3D-моделі коронавірусу.
«Ми вперше можемо показати справжній коронавірус у деталях», — ідеться в заяві компанії.
Роздивитися вірус можна на відео, фото, а також за допомогою інтерактивного сайту зображення можна повертати в різні боки.
Уперше вірус SARS-CoV-2, який спричиняє захворювання COVID-19, зафіксували у грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Відтоді коронавірус поширився по всьому світу і спровокував пандемію, яка триває і нині.
Коронавірус постійно мутує, і нині дослідникам відомо принаймні про дев'ять груп таких мутацій. Зокрема, існує «британський» штам вірусу, який учені називають заразнішим.
Україну пандемія теж не оминула, у нас виявили 1 177 621 випадок коронавірусного захворювання. З них 914 730 пацієнтів уже одужали, а 21 499 — померли від ускладнень COVID-19.