Вчені зняли лігво тисячі восьминогів
Океанологи з дослідницького судна Nautilus при зануренні глибоководного апарату на дно прибережної частини Тихого океану виявили тисячі восьминогів виду Muusoctopus robustus поруч з погаслим вулканом.
Влітку і восени 2018 року Національні управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) організувало експедицію на дослідному судні Nautilus. Її метою було дослідити підводні екосистеми вздовж західного узбережжя США, від Канади до Південної Каліфорнії, а також уздовж західного узбережжя Гаваїв. З 21 по 31 жовтня експедиція досліджувала екосистеми на території Національного морського заповідника Монтерей-Бей, який знаходиться біля узбережжя Каліфорнії.
Під час дослідження глибоководним апаратом підвідної гряди погаслого вулкана — «гори Девідсона», вчені побачили кілька тисяч самок восьминогів. Вони знаходилися на глибині 3,2 кілометра і, за спостереженнями дослідників, захищали свої яйця. Відкриття здивувало вчених, оскільки восьминоги зазвичай ведуть ізольований спосіб життя. Вони контактують з іншими представниками виду переважно для розмноження.
«Нічого подібного до цього жодного разу не спостерігали ані в межах Західного узбережжя США, ані в усьому світі, не в таких кількостях вже точно. Ми спустилися по східній стороні невеликого пагорба і раптом побачили десятки восьминогів, вони були всюди», — прокоментував керівник групи Чад Кінг.
При дослідженні підводної гори вчені помітили, що вода поруч з восьминогами «мерехтіла». За їхніми словами, це може бути ознакою підвищеної температури, яка виходила з вулкана. Надалі вчені планують провести вимірювання поруч з горою, щоб підтвердити гіпотезу. Якщо вона виявиться вірною, є ймовірність, що самки восьминогів вибирали для висиджування яєць тепліші місця — і саме тому так багато особин виявилося в одному місці.
Раніше біологи з США виявили, що двоплямисті каліфорнійські восьминоги реагують на вживання екстазі так само, як і люди, тобто стають більш соціальними.