Велика Британія скасувала «податок на тампони», за яким засоби інтимної гігієни вважалися предметом розкоші
Велика Британія з 1 січня 2021 року повністю скасувала так званий «податок на тампони», тобто на засоби інтимної гігієни, які необхідні під час менструації. Такий крок став можливий після виходу країни з ЄС.
Про це йдеться на сайті уряду країни.
Законодавство Євросоюзу з 2001 року передбачає податок на додану вартість (ПДВ) на всі санітарно-гігієнічні вироби розміром 5%. Раніше санітарні вироби вважалися «непотрібним предметом розкоші». До того як Велика Британія не вийшла з ЄС, вона не могла зменшувати розмір податку чи скасовувати його.
На сайті уряду також ідеться про те, що влада буде вживати заходів для припинення менструаційної бідності, а саме поширювати засоби інтимної гігієни у школах, коледжах і лікарнях. Британська Національна служба охорони здоров'я обіцяє видавати пацієнтам, які довго перебувають у лікарні, засоби інтимної гігієни.
Як пише BBC, уже скасували «податок на тампони» в Ірландії, Австралії, Канаді, Південній Африці, Індії, Малайзії, Нікарагуа, деяких штатах США тощо.
Явищем менструаційної бідності (period poverty) називають неспроможність людей забезпечити себе засобами інтимної гігієни, бо їм не вистачає на це коштів. Як наслідок, вони використовують негігієнічні замінники (навіть газети й серветки), шкодячи своєму здоров’ю.
Як стверджують благодійні організації, що борються з менструаційною бідністю, вона так само негативно впливає і на психічне здоров’я людей, що менструюють. А в умовах пандемії коронавірусу проблема загострилася ще більше.
У Шотландії нещодавно вперше у світі ухвалили закон про безкоштовне надання засобів інтимної гігієни. Подібні ініціативи наразі існують в обмеженому вигляді лише на рівні кількох американських штатів, зазначає BBC. В Англії від січня цього року школи зобов’язані забезпечувати всіх, хто цього потребує, безкоштовними засобами інтимної гігієни.