Велика Британія вперше надала притулок групі представників ЛГБТ-спільноти з Афганістану

Велика Британія 29 жовтня вперше прийняла групу представників ЛГБТ—спільноти, якій довелося покинути Афганістан після приходу до влади талібів.

Про це йдеться на сайті британського уряду.

У британському уряді сподіваються, що цей приїзд стане першим із багатьох, завдяки яким представники ЛГБТ-спільноти з Афганістану «зможуть почати нове життя».

Пріоритет надаватимуть тим, хто співпрацював в Афганістані з британцями, а також виступав за права людей, демократичні цінності та свободу слова.

Загалом у Велику Британію прибула група із 29 людей. Це сталося завдяки зусиллям Міністерства закордонних справ та правозахисних організацій.

«Велика Британія — затятий захисник свободи та права всіх людей бути самими собою і любити того, кого вони хочуть, без переслідувань. Ми відіграли ключову роль у виведенні цих людей і продовжимо робити все можливе, щоб допомогти афганцям із групи ризику покинути країну», — сказала міністерка закордонних справ та міністерка у справах жінок і рівних можливостей Елізабет Трасс.

Як розповіли у британському уряді, після приходу до влади талібів місцева ЛГБТ-спільнота стала однією з найбільш вразливих у країні. Там їм загрожують переслідування, дискримінація та навіть насилля.

Що сталося в Афганістані?

Після оголошення про виведення західних військ в Афганістані почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

Після захоплення влади талібами західні країни евакуювали своїх громадян та деяких афганців. За два тижні з Афганістану вивезли понад 120 тисяч людей, однак тисячі людей досі не можуть виїхати. Україна вивезла з Афганістану понад сім сотень людей на сімох евакуаційних рейсах, зокрема й громадян інших країн.

Таліби обіцяли не запроваджувати сувору систему шаріату за середньовічним зразком, яка передбачає значні порушення права людей. Проте реальна ситуація свідчить, що «Талібан» обіцянки не дотримався.