«Велика сімка» може створити спеціальний механізм реагування на російську пропаганду

Країни «Великої сімки» розглянуть пропозицію створити спеціальний механізм швидкого реагування та протидії російській пропаганді та дезінформації.

Про це в інтерв'ю Reuters сказав міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб.

За його словами, Росія та Китай намагаються посіяти недовіру серед західних країн шляхом поширення дезінформації на виборах та брехні про вакцини проти COVID-19. Про це зазначали і британські, американські та європейські представники служби безпеки.

«Коли ми бачимо, як там (у західних країнах ㅡ ред.) публікують цю брехню, пропаганду чи фейкові новини, ми можемо не кожен окремо, а зібратися разом, щоб надати спростування та правду для жителів цих країн, а також Росії чи Китаю», ㅡ сказав Рааб.

Як зазначає Reuters, Велика Британія визначила Росію як найбільшу загрозу своїй безпеці, хоча у довготривалому плані розглядають протистояння з Китаєм у військовій, економічній та технологічній сферах.

Зустріч «Великої сімки»

Вже з понеділка, 3 травня, почнеться зустріч міністрів закордонних справ країн «Великої сімки» (G7) у Лондоні. Це перша особиста зустріч представників країн «Великої сімки» за останні два роки.

Очікується, що під час особистих зустрічей представники країн зможуть обговорити більше питань, адже як зазначив Рааб, у Zoom вони могли працювати дуже обмежено.

Окрім міністрів країн Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, США, Велика БританіяG7 та представників ЄС, на зустріч до Лондона як гостей також запросили представників Індії, Австралії, Південної Кореї, Південно-Африканської Республіки, а також голову та генерального секретаря Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).