«Великій приватизації ㅡ бути»: депутати ухвалили закон про розблокування аукціонів під час карантину
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт, який розблокує проведення аукціонів великої приватизації. Раніше Україна відмовилася від їх проведення через складну ситуацію на світових фінансових ринках під час пандемії COVID—19.
Відповідний законопроєкт №4543 підтримали 257 народних депутатів.
Зокрема, за цим документом із Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна» вилучать пункт про обмеження аукціонів з продажу об’єктів великої приватизації під час карантину та обмежувальних заходів щодо епідемії коронавірусу.
Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко вже привітав це рішення.
«Отже, великій приватизації ㅡ бути. Щойно Верховна Рада зняла заборону з проведення аукціонів великої приватизації, яка тривала майже рік. Що таке велика приватизація? Це об'єкти, у яких сконцентрована величезна корупція, які нестратегічні, які Фонд держмайна вже підготував до аукціонів», ㅡ сказав Сенниченко.
Він додав, що цьогоріч завдяки цим аукціонам Фонд держмайна може принести до держбюджету 12 мільярдів гривень.
Чому заблокували «велику приватизацію»?
У березні 2020 року у Фонді держмайна повідомили, що вирішили тимчасово відмовитися від великої приватизації через ситуацію із COVID-19 та економічну кризу.
2 вересня 2020 року Верховна Рада ухвалила закон, який запровадив мораторій на проведення аукціонів із продажу об'єктів великої приватизації під час карантину. За нього тоді проголосували 279 нардепів.
Зазначимо, що до об’єктів великої приватизації належать держпідприємства, балансова вартість яких перевищує 250 мільйонів гривень. Об’єкти, які коштують менше, належать до категорії малої приватизації.