Рада ухвалила закон про «паспорт у смартфоні». Він прирівняє цифрові документи до звичайних
Народні депутати ухвалили законопроєкт, за яким цифрові паспорти у додатку «Дія» на рівні закону зможуть мати таку ж юридичну силу, як і пластикові чи паперові аналоги. У Міністерстві цифрової трансформації вже називають Україну першою державою, що узаконила цифрові документи.
Так, відповідний законопроєкт № 4355 підтримали 302 народні депутати.
Він передбачає введення е-паспортів громадянина України та паспортів для виїзду закордон. Так, цифровий паспорт буде у формі картки з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом).
Автори законопроєкту зазначають, що такі паспорти можуть формувати за бажанням людини. Їх можна буде пред’являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства. Електронні копії таких паспортів будуть рівноцінними копіям звичайних паспортів.
Водночас у проєкті закону зазначають, що цифрові документи не можна буде використовувати для перетину кордону України або виїзду на тимчасово окуповані території.
Якщо президент підпише цей законопроєкт, з 23 серпня біометричний паспорт та ID-картка у «Дії» матимуть таку ж юридичну силу, що й пластикові та паперові аналоги.
У Міністерстві цифрової трансформації зазначили, що це значно спростить життя громадянам та «дасть старт масштабній цифровізації бізнесу та держави».
Електронні документи для українців
17 лютого Верховна Рада прирівняла електронні водійські права в «Дії» до паперових. Зокрема, українські водії зможуть показувати правоохоронцям електронне посвідчення водія, електронне свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу та договір обов’язкового страхування (автоцивілку). Також українці тепер можуть через «Дію» замовити, обміняти чи продовжити водійські права.
У додатку також у тестовому режимі запустили реєстрацію місця проживання онлайн і профіль виборця, завдяки якому можна перевірити місце реєстрації та адресу голосування. Окрім того, у «Дію» додали електронні варіанти індивідуального податкового номера (ІПН) та довідки внутрішньо переміщеної особи. Також допомогою додатка можна записатися в чергу на вакцинацію проти COVID-19.