Верховна Рада засудила події під час акції біля Офісу президента
Верховна Рада підтримала постанову №5295, якою засудила події під час акції на підтримку Сергія Стерненка під Офісом президента, яка відбулася 20 березня.
За відповідний проєкт постанови проголосували 237 народних депутатів.
Так, ініціаторами проєкту стали більш як 130 народних депутатів від «Слуги Народу». Вони запевняють, що завжди «принципово підтримували право громадян на мирний протест».
Але водночас категорично не сприймають «спроби підмінити цивілізоване вираження незгоди з діями влади насильством, вандалізмом, наругою над символами нашої держави».
Цією постановою депутати доручили Міністерству внутрішніх справ, Службі безпеки та Державному бюро розслідувань «забезпечити швидке, повне та неупереджене розслідування та надати юридичну оцінку подій, що відбулись 20 березня».
Однак не в усіх фракціях підтримали ініціативу «Слуги Народу». Народний депутат від партії «Голос» Ярослав Юрчишин нам у коментарі зазначив, що не бачить сенсу в позачерговому засіданні для голосування за цю постанову. Він зазначив, що є більш нагальні питання для Ради.
«… а хочеться проголосувати пафосну постанову про засудження дій громадськості, якій чинна влада не забезпечила справедливий суд (а це обов’язок влади насправді), то це буде дорого, пафосно, але безрезультативно», — сказав депутат.
Що це за протест?
20 березня біля Офісу президента відбулася акція з вимогою звільнити засудженого Сергія Стерненка. Її учасники кидали в будівлю фаєри, підпалили табличку «президент України», розбили скло дверей Офісу президента та розмалювали будівлю фарбою.
Вони також вимагали звільнити підозрюваного у справі Шеремета Андрія Антоненка, а ще відставки генпрокурорки та міністра внутрішніх справ.
Наразі відомо про підозри семи людям, які нібито брали участь у подіях 20 березня: Сергію Філімонову, Олексію Білковському, Роману Ратушному, Євгену Строканю, Давиду Гаджимурадову, Владиславу Гранецькому-Стафійчуку, Артему Лісовцю. Адміністративні протоколи виписали Олегу Кобезькому, Артуру Єфименку, Ігорю Поташенкову. Строканя, Стафійчука та Ратушного суд вже відправив під цілодобовий домашній арешт.
У день акції затримали лише одного з них — Владислава Стафійчука, який нібито бив шибки в будівлі ОП. Того самого вечора сталися сутички під Печерським відділком поліції між правоохоронцями та активістами, які прийшли підтримати Стафійчука.
Ще до оголошення підозр іншим вісьмом людям їхні прізвища пролунали на відео, яке оприлюднив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Хоча більшість із тих, кого чиновник назвав учасниками хуліганських дій, — на відео у балаклавах.