Верховний Суд анонсував позачергове засідання через «події навколо Князєва»

Верховний Суд (ВС) повідомив, що «у зв’язку з подіями, які відбуваються навколо» голови Всеволода Князєва, 16 травня відбудеться позачергове засідання Пленуму ВС.

Про це йдеться на сторінці Верховного Суду у Facebook. Там зазначили, що про час засідання повідомлять додатково.

Ввечері 15 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та Національне антикорупційне бюро (НАБУ) повідомили, що викрили «масштабну корупцію» у Верховному Суді. ЗМІ написали, що правоохоронці затримали очільника ВС Всеволода Князєва.

Правоохоронці вказали, що викрили саме схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями Верховного Суду. У САП та НАБУ більше не уточнили, пообіцяли розкрити деталі згодом.

Радник голови Офісу президента Сергій Лещенко написав, що правоохоронці документували на отриманні хабаря у розмірі 2,7 мільйона доларів главу Верховного Суду Всеволода Князєва.

Тим часом видання ZN.UA з посиланням на джерело в НАБУ написало, що гроші Князєв отримував від людей, які виступали за рішення суду на користь бізнесмена Костянтина Жеваго.

Так, Велика Палата ВС розглядала справу стосовно права власності 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату Ferrexpo. Своїм рішенням 19 квітня орган залишив зазначені акції пов'язаним із Жеваго компаніям.

«За інформацією джерел, на тлі затримання Князєва обшуки проходять у ще 18 суддів ВС України, які слухали зазначену справу. Вища рада правосуддя має їх відсторонити», — пише видання.

AMP версія сайту не підтримує цей контент

Переглянути в Telegram.

Що відомо про Князєва?

Він обіймає посаду голови Верховного Суду з 1 грудня 2021 року. З 2013 року Князєв почав працювати суддею, а у 2015 році став головою Миколаївського окружного адміністративного суду. З 2017 року — суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

У лютому в інтерв'ю hromadske Всеволод Князєв заявив, що слова заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова про затверджений Етичною радою список кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя могли зашкодити судовій реформі в Україні. Смирнов відповів, що якість кандидатів ставив під сумнів не лише він, а й антикорупційні організації.