Верховний Суд не дозволив компаніям, наближеним до Суркісів, стягнути з «ПриватБанку» $350 млн
Верховний Суд поставив крапку у тривалій суперечці між шістьма компаніями, наближеними до родини бізнесменів Суркісів, та «ПриватБанком», не дозволивши стягнути з держави майже 350 мільйонів доларів.
Про це повідомляється на сайтах Мін’юсту та «ПриватБанку».
Шість Камерін Інвестментс ЛЛП, Саннекс Інвестментс ЛЛП, Таплемон Інвестментс ЛЛП, Берліні Комершіал ЛЛП, Луміл Інвестментс ЛЛП, Софінам Інвестментскомпаній-нерезидентів вимагали від «ПриватБанку», Міністерства фінансів та Кабінету Міністрів виконати нібито умови депозитних договорів, виплативши їм майже 350 млн доларів. Справа «компаній Суркісів» розглядалася судами з 2017 року, а з 2020 — у Верховному Суді.
Зрештою, Верховний Суд прийняв постанову, якою відхилив вимоги компаній.
Більше про справу
Родина Суркісів відкрила депозити на рахунках кіпрської філії «ПриватБанку» ще у 2014 році. Проте після націоналізації банку членів родини Суркісів визнали пов’язаними з банківською установою, а їхні багатомільярдні депозити обміняли на акції. Згодом усі акції держава купила за 1 гривню під час націоналізації. Ця процедура називається bail-in.
Суркіси із цим рішенням не погодились, і ще у 2017 році виграли у Печерському суді справу проти «ПриватБанку», зобов’язавши виплатити їм їхні депозити з відсотками. Також вони виграли апеляцію.
Однак Кабмін подав касаційну скаргу до Верховного Суду. Там зупинили рішення про виплату Суркісам майже 350 млн доларів.