Верховний Суд не визнав санкції щодо «каналів Медведчука» порушенням прав. Однак це лише один позов, на розгляді ㅡ ще 10
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду не визнав указ президента Володимира Зеленського про санкції щодо каналів ZIK, NewsOne і «112 Україна» порушенням прав громадян. Наразі на розгляді суду ще 10 позовних заяв, якими оскаржують цей указ.
Про це повідомила пресслужба Верховного Суду.
Так, 19 березня суд завершив розгляд справи за позовом харківського юриста, засновника «Чугуївської правозахисної групи» Романа Лихачова.
Він заявляв, що указ Зеленського порушує його права на отримання інформації від інформаційних програм, які транслюють телеканали «112 Україна», NewsOne, ZIK та інші, перелічені в додатках до спірного рішення, оскільки «його доступ до них заблоковано».
Юрист наполягав, що втрата доступу до цих телеканалів є порушенням його прав, передбаченими у статтях 8 та 10 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.
Суд, заслухавши у відкритому судовому засіданні пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, відмовив Лихачову в задоволенні позову. Повний текст рішення мають опублікувати протягом 5 днів.
Наразі Роман Лихачов ще має 30 днів після складання повного тексту рішення, щоб оскаржити його в апеляції.
Оновлено: Один з трьох заблокованих указом Зеленськоготелеканалів ㅡ «112 Україна» ㅡ відхрестився від позову, який відхилив Верховний Суд. Там заявляють, нібито позов був «фейковим». Аргументують це тим, що був позов поданий не юристами телеканалу.
Окрім цього позову, Верховний Суд наразі розглядає ще 10 позовних заяв, якими оскаржують указ Зеленського.
Зокрема справи відкрили за позовом самого власника заблокованих телеканалів, народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» Тараса Козака, адвоката Павла Попкова, а також низки компаній, які володіють цими телеканалами.
Блокування каналів
2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ Ради нацбезпеки та оборони (РНБО) про введення санкцій проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й вісім компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.
Компаніям заборонили користуватися радіочастотами України, ретранслювати/розповсюджувати телепрограми та надавати телекомунікаційні послуги, їм анулюють або зупиняють ліцензії та інші дозволи для здійснення їхньої діяльності тощо.
В Офісі президента заявляють, що підставою для блокування каналів стали отримані РНБО від СБУ докази їхнього тривалого фінансування з Росії.
Зазначимо, що згодом санкції запровадили й щодо депутата Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.