Верховний Суд остаточно заборонив діяльність «ОПЗЖ»

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України 15 вересня відхилив апеляційну скаргу проросійської партії «Опозиційна платформа — За життя» і в такий спосіб остаточно заборонив її діяльність.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Отже, рішення про заборону «ОПЗЖ» є остаточним і не підлягає оскарженню. Притягнення до відповідальності членів партії, які шкодили інтересам України, триває.

Нагадаємо, рішення про заборону «ОПЗЖ» ухвалили на підставі указу президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах деструктивної діяльності партії, зібрані СБУ у відповідь на загрози національній безпеці.

У спецслужбі зазначають, що йдеться передусім про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики росії, як на рівні керівництва, так і рядових її членів.

«ОПЗЖ» фактично ретранслювала офіційну позицію країни-агресора щодо України та завдавала значної шкоди інтересам нашої держави, наголошують у СБУ. Правоохоронці встановили причетність головних функціонерів «ОПЗЖ» до діяльності, що створює реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України.

Кримінальні провадження

У СБУ повідомляють, що від початку військової агресії росії слідчі СБУ розслідують 70 кримінальних проваджень щодо функціонерів партії, причетних до вчинення злочинів у сфері національної безпеки. У межах цих проваджень оголосили про підозру 30 громадянам України, зокрема депутатам місцевих рад різних рівнів.

Заборона проросійських партій

У березні РНБО на час воєнного стану вирішило призупинити в Україні будь-яку діяльність партій, які мають зв'язки з росією. 3 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забороняє в Україні проросійські партії, 14 травня президент його підписав.

Наприкінці травня стало відомо, що Міністерство юстиції подало позов до суду про заборону проросійських партій. Мін'юст подав до суду 17 позовів для заборони партій.

Відомо, що суд у Львові заборонив 16 проросійських партій, але їхні представники могли оскаржити рішення.