Вибух на шахті окупованої Луганщини: 5 загиблих, доля від 12 до 15 гірників невідома
Доля деяких працівників шахти «Східкарбон» на окупованій Луганщині, де 26 квітня стався вибух, лишається невідомою. За різними даними, йдеться про від 13 до 15 шахтарів.
Підконтрольні бойовикам ЗМІ повідомили, що на зміні у момент вибуху перебували 20 людей: троє піднялися одразу, тіла п'ятьох загиблих підняли 26 квітня, ще 12 досі залишаються під завалами.
Про 15 гірників під завалами Громадському повідомив голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, який отримує інформацію зі своїх джерел на непідконтрольній уряду території.
Телеграм-канали бойовиків повідомляють, що зранку до шахти прибули рідні гірників, які знаходяться під завалами. Заступник воєнізованого гірчничорятувального загону Ростовської області Павло Бек заявив, що вибух був «великої потужності».
Нагадаємо:
- На шахті «Східкарбон» у населеному пункті Юр'ївка, що на окупованій Луганщині, вранці 25 квітня стався вибух.
- За даними Незалежної профспілки гірників України, вибухнув метан, унаслідок чого загинули щонайменше 4 людини.
- За даними російського агентства ТАСС, на шахту відправили працівників МНС Росії.
- Волинець розповів Громадському, що найближчий загін гірничорятувальної служби знаходиться на території, підконтрольній уряду України, у Лисичанську. Утім «влада» «ЛНР» вирішила звернутися до рятувальників у Росії — з Ростовської області, що за понад 200 кілометрів.
- Водночас, сторона бойовиків заявила, що українська влада не запропонувала допомогу.
Волинець зазначив, що вночі гірничорятувальні роботи припинялися. Чи відновили їх нині — не знає.
«На таку аварію має виїхати ціла колона техніки, автобуси з рятувальниками гірничорятувальної служби», — сказав Волинець. На «Східкарбоні», яка є маленькою шахтою, «копанкою», видобувають вугілля марки ДГ (газове вугілля).
«Коли стається вибух, відбувається порушення вугільного масиву, з порід виділяється газ і внаслідок теплової депресії можуть відновлюватися вибух», — розповів голова спілки.
Глава Незалежної профспілки гірників України також вказав, що на окупованій території лишилося унікальне гірничорятувальне обладнання, утім його розграбували. Загалом на непідконтрольній уряду території Луганщини та Донеччини мало лишитися близько 3 тисяч працівників гірничорятувальної служби.
Вибух метану на шахті «Східкарбону» Волинець назвав застереженням для України — «у нас дуже тяжкі шахти, гірнича служба нефінансована».
Шахта «Східкарбон» є єдиною міні-шахтою, шахтою-копанкою на території Лутугинського району. З другого півріччя 2014 року у зв'язку з бойовими діями виробнича діяльність «Східкарбону» була припинена. Однак, з січня 2018 року шахта відновила виробничу діяльність.