Вибух на заводі у Підмосков’ї та загибель цивільних українців через обстріли: головне за день 5 березня
Поблизу Москви на коксогазовому заводі пролунав вибух, спалахнула пожежа; внаслідок обстрілів, які здійснили росіяни, є загиблі серед цивільних. Зібрали головні новини за день 5 березня.
Вибух на заводі у Підмосков’ї
У місті Видне, що в Московській області росії, ввечері 5 березня стався вибух у цеху коксогазового заводу. Зазначається, що після вибуху спалахнула пожежа на площі 200 квадратних метрів. Про причини вибуху росіяни не повідомили.
Згодом пропагандисти написали, що пожежу на розділовій колоні у відділенні уловлювання на заводі у Видному локалізували, а «постраждалих та загрози довкіллю немає».
Загибель цивільних внаслідок російських обстрілів
російські окупаційні війська в ніч проти 5 березня та зранку знову обстрілювали Куп'янськ Харківської області. Через це сталися руйнування та пожежі, а в одному з житлових будинків загинув 65-річний чоловік.
Також окупанти здійснили артилерійський обстріл села Бударки Чугуївського району, що на Харківщині. Окупанти влучили в авто, у якому перебувало подружжя. Від отриманих травм чоловік та жінка загинули на місці.
В обід 5 березня росіяни з мінометів вдарили по селу Понятівка Дарʼївської громади Херсонської області. Унаслідок цього обстрілу загинула жінка та двоє дітей, уточнив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Пояснення від ГУР про відзнаку блогерці
У Головному управлінні розвідки відреагували на історію з блогеркою Оксаною Волощук (Ксюшою Манекен). Там пояснили, що структура до виконання завдань може залучати людей різних професій.
«Воєнна розвідка, особливо в країні, яка воює — це специфічна структура, що виконує інколи вкрай специфічні завдання. Зі зрозумілих причин, розвідка не може розкривати всі методи своєї діяльності на широкий загал», — наголосили там.
Загибель бойової медикині
Під Бахмутом 3 березня під час евакуації поранених загинула 29-річна волонтерка, бойова медикиня 93 бригади «Холодний Яр» Яна («Яра») Рихліцька.
До 24 лютого 2022-го Яна працювала в ІТ-компанії, а після початку повномасштабної війни почала волонтерити. Потім вона вступила до лав Збройних сил України й була медикинею в стабілізаційному пункті Бахмута.
Ситуація у Бахмуті
Заступник командира батальйону «Свобода», лейтенант Нацгвардії Володимир Назаренко заявив, що українські війська утримують ключовий шлях до міста Бахмут і виходу з нього.
«Збройні сили України утримують трасу Бахмут — Костянтинівка, вона досить стабільна. Ситуація навколо Бахмута і на його околицях дуже схожа на пекло, як це відбувається на всьому східному фронті», — зазначив Назаренко у коментарі CNN.
Назаренко відкинув припущення про можливий вихід українців із міста.
«Відведення немає. Навпаки, приходять нові резерви, щоб тримати оборону. Весь район бойових дій перебуває під хаотичним обстрілом, але сполучення з містом є, є маршрути, які не перекриті», — зазначив лейтенант.
Оцінка навичок українських пілотів
У США перебувають двоє українських військових пілотів для оцінки їхніх навичок. Для цього вони використовуватимуть авіасимулятори, повідомили ЗМІ.
За інформацією видань, пілоти перебувають на авіабазі «Девіс-Монтен» у штаті Аризона. Це перший візит українських військових до США з такою метою. Двоє представників Конгресу кажуть, що це допоможе визначити, скільки часу потрібно, щоб навчити українців керувати західними військовими літаками, зокрема винищувачами F-16.