Від початку тижня НБУ продав $200 млн з резервів. Падіння курсу гривні пов’язують з психологічними факторами
У Національному банку України повідомили, що протягом 30 вересня—2 жовтня продали на міжбанківському валютному ринку 200 мільйонів доларів із золотовалютних резервів України для згладжування різкого падіння курсу гривні.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на коментар НБУ.
«Пропозиція валюти зменшилась, а попит на неї дещо зріс. Однак такі коливання не зумовлені появою нових фундаментальних факторів і викликані, передусім, психологічними факторами», — повідомили у Нацбанку.
За даними НБУ, наразі золотовалютних резервів України достатньо для того, аби стримувати різкі стрибки курсу валют.
Водночас, поведінку курсу валют там пояснюють реакцією ринку на зміну ситуації в економіці та у світі.
«Після періоду сильних коливань ринок завжди знаходить точку рівноваги та відбувається зворотний тренд», — повідомили у Нацбанку.
Там нагадують, що протягом вересня викупили з ринку майже мільярд доларів для поповнення резервів. Загалом від початку року Нацбанк викупив з ринку понад 3,7 мільярда доларів. Це стало можливим завдяки сприятливій ситуації на валютному ринку.
Нагадаємо, що в останній тиждень вересня Нацбанк викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів.
Однією з причин, чому зростає курс валют, може бути невдалий аукціон з продажу державних боргових облігацій, який відбувся у вівторок, 1 жовтня. Тоді Міністерство фінансів продало облігацій лише на 77,2 мільйона гривень, в той час як раніше продав облігацій на мільярди гривень.
Від початку року саме викуп державних облігацій іноземцями став одним з факторів зміцнення курсу гривні. Іноземці, купуючи українські боргові облігації, продавали валюту в Україні. Збільшуючи її пропозицію та знижуючи курс.