У правоохоронців «амнезія» щодо подій на Майдані 20 лютого — ГПУ
Потерпілі протестувальники активно допомагають слідству, подають клопотання щодо проведення слідчих дій тощо, в той час як від потерпілих правоохоронців станом на сьогоднішній день зареєстровано лише один позов
Від самого початку актів насильства на Майдані і по сьогоднішній день ведеться велика кримінальна справа, в якій потерпілими визнані як загиблі чи поранені учасники Майдану, так і працівники правоохоронних органів. Потерпілі протестувальники активно допомагають слідству, подають клопотання щодо проведення слідчих дій тощо, в той час як від потерпілих правоохоронців станом на сьогоднішній день зареєстровано лише один позов.
Про це в ефірі Громадського розповів прокурор управління спецрозслідувань ГПУ Роман Псюк.
«У частині про вбивства і поранення працівників МВС заявлено лише один позов. При цьому є дуже багато позовів від поранених учасників Майдану. Також подали позови родичі майже всіх вбитих протестувальників», — повідомив Псюк.
За його словами, з 2014 року і до сьогодні адвокати потерпілих протестувальників, на відміну від потерпілих правоохоронців, закидають слідство клопотаннями, спрямованими на встановлення обставин справи щодо спроби придушення Майдану.
«Я вас запевняю: справа щодо потерпілих правоохоронців розслідується без допомоги з їхньої сторони. У них потерпілих правоохоронців щодо подій 20 лютого виявляється «амнезія», — підкреслив прокурор.
Раніше Псюк повідомляв, що допит Януковича у якості свідка, а не обвинувачуваного, був єдиним правильним рішенням з усіх можливих.
На його переконання, Янукович не вжив ніяких заходів з недопущення масових розстрілів.
Також Псюк повідомив, що 20 лютого, перед початком трагедії на Майдані Янукович розмовляв із головами МВС та СБУ.
Нагадаємо, 28 листопада у Святошинському суді Києва відбулося судове засідання у справі п'яти колишніх співробітників спецпідрозділу «Беркут», на якому допитали Віктора Януковича.