З 28 вересня посвідчення водія видають по-новому. Змінилося складання іспитів і з'явились нові позначки (ОНОВЛЕНО)
В Україні з 28 вересня набула чинності постанова уряду про впровадження типового посвідчення водія. Вона необхідна для приведення документа у відповідність із європейськими стандартами.
Про це повідомляє головний сервісний центр міністерства внутрішніх справ.
Оновлено. У попередній версії новини йшлося, що з 28 вересня у посвідченнях вказуватимуть і те, чи можете ви їздити лише на «автоматі». Однак ця норма набуває чинності через три місяці — 28 грудня. Перепрошуємо за неточність.
Також у посвідченні змінилися позначки, які вказують на обмеження керування транспортом. Раніше вони були у формі піктограм, а тепер — як коди (як це заведено в ЄС). Ідеться про такі категорії обмежень:
- медичні причини обмежень (окуляри, слухові апарати, протези кінцівок тощо);
- пристосування транспортного засобу (модифікована трансмісія, пристосована педаль зчеплення, модифіковані гальмівні системи тощо);
- керування транспортним засобом лише в денні години, тільки без пасажирів, у межах міста/регіону тощо.
Повний перелік кодів міститься в постанові уряду за посиланням.
З 28 грудня у посвідченні вказуватиметься, чи складали ви практичний іспит на автомобілі з автоматичною коробкою передач. У такому разі у графі 12 документа стоятиме код «78». Це означатиме, що ви зможете керувати тільки транспортними засобами на «автоматі».
Для старих посвідчень нічого не змінюється. А якщо ви складали практичний іспит на автомобілі з механічною коробкою передач, то зможете керувати транспортним засобом із будь-якою коробкою.
Нові правила складання іспитів
Змінилися й правила складання водійських іспитів. Якщо ви претендуєте на дві категорії водіння, то складатимете іспит тільки за вищою з них (крім категорій В1, В, ВЕ). Те саме стосується випадків, коли ви поновлюєте посвідчення з кількома категоріями.
А якщо вам потрібно відкрити ВЕ, В1Е, СЕ, С1Е, DE, D1Eнижчу категорію водіння або категорію водіння з причепом, відтепер ви не повинні надавати вже наявні у вас документи, що підтверджують ваші навички керування.
Також збільшився строк чинності успішно складеного теоретичного іспиту — з трьох місяців до двох років. Але цей термін не може перевищувати термін дії свідоцтва про закінчення закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.