Війна у Сирії: Туреччина заявила про вбивство 101 сирійського солдата у відповідь на обстріл спостережного пункту

У Туреччині заявили, що вбили 101 сирійського урядового солдата після артилерійського обстрілу по турецькому спостережному пункту в аеропорту Тафтаназ на сході провінції Ідліб з боку сил режиму президента Сирії Башара Асада, внаслідок якого загинули турецькі військові.

Про це повідомляє «Радіо свобода» з посиланням на Міністерство оборони Туреччини.

Так, за даними відомства були знищені три танки і дві артилерійські установки, а також збитий гелікоптер.

Сутички сталися в той час, як делегація з РФ прибула до столиці Туреччини Анкари для переговорів через зростання напруженості в останньому оплоті повстанців — провінції Ідліб у Сирії.

Турецькі представники заявили російській делегації, що напади на спостережні пункти Туреччини на північному заході Сирії мають негайно припинитися, і що такі напади не залишаться без відповіді.

Нагадаємо:

  • 29 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган звинуватив Росію у невиконанні раніше досягнутих домовленостей про припинення вогню в Сирії. Тоді особливу увагу турецький лідер приділив ситуації в провінції Ідліб, де сили Асада, підтримувані Росією, ведуть масштабний наступ.
  • Увечері 2 лютого Туреччина заявила, що перекидає бронетехніку до кордону із сирійською провінцією Ідліб, де сили Башара Асада та Росії посилили свій наступ проти сирійської опозиції. Раніше президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган пригрозив «вжити заходів» через цей наступ.
  • Уранці 3 лютого сирійські війська обстріляли позиції турецьких військ в Ідлібі. За даними Анкари, загинуло шестеро турецьких військових і ще двоє цивільних.
  • За словами президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, після того, як сирійська армія під проводом Башара Асада обстріляла війська Туреччини в Ідлібі, до турецького кордону прямує понад мільйон людей.

У жовтні 2019 року Туреччина оголосила про початок військової операції «Джерело миру» на північному сході Сирії — в районах, розташованих біля її кордону. Завдання операції полягало в створенні «зони безпеки» на турецько-сирійському прикордонні, аби переселити туди близько мільйона сирійських біженців із території Туреччини. Через кілька тижнів Росія, Туреччина й Сирія домовилися про призупинення операції, однак бойові дії між турецькою стороною (яка підтримує частину опозиції в регіоні) й сирійськими військами (яких підтримує Росія) не припинилися.