Військове командування росії сперечається щодо стратегії війни, а путін продовжує особисто віддавати накази — СNN

російське вище військове керівництво розділилося в думках щодо подальшої стратегії ведення війни проти України на тлі успішного контрнаступу ЗСУ. Водночас путін продовжує особисто віддавати накази щодо ведення бойових дій.

Про це пише CNN із посиланням на свої джерела, наближені до американської розвідки та її союзників.

За даними видання, російські воєначальники намагаються домовитися про те, на чому зосередити свої зусилля для зміцнення оборонних рубежів. російські військові не можуть дійти згоди, як найкраще протистояти несподіваному наступу України на полі бою.

На перехопленнях даних розвідки зафіксовано, як російські офіцери сперечаються між собою і скаржаться друзям і родичам в росії на рішення, які ухвалює москва.

Окрім цього, за словами двох джерел, президент росії володимир путін продовжує особисто віддавати накази генералам. Це дуже незвичайна тактика управління в сучасних збройних силах, яка, за словами цих джерел, свідчить про неефективну командну структуру, що заважає росії із самого початку вторгнення.

Окрім цього, у відповідь на невдачі на полі бою вже відбулися перестановки у військовому керівництві рф, унаслідок чого командна структура росії стала ще безладнішою, ніж раніше, кажуть джерела. Командир, який керував більшістю підрозділів окупантів у Харківській області, перебував на посаді лише 15 днів і тепер звільнений з посади, повідомив представник НАТО.

Часткова мобілізація у рф

Президент росії володимир путін оголосив часткову мобілізацію в рф. Вона розпочалася вже з 21 вересня. Після путіна заяву зробив міністр оборони сергій шойгу. Він анонсував, що в межах часткової мобілізації мають призвати 300 тисяч резервістів.

Мобілізувати нібито будуть тих, хто відслужив, має військово-облікову спеціальність, студентів обіцяють не чіпати. За словами міністра, строковиків на війну проти України не відправлятимуть. Однак у медіа неодноразово повідомляли, що росія все-таки відправляє строковиків на війну, попри свої запевнення у протилежному.

Але варто зазначити, що західні експерти сумніваються в тому, що мобілізація в росії зможе кардинально переломити хід бойових дій в Україні. А розвідка Великої Британії вважає, що росія, ймовірно, стикнеться з матеріально-технічними та адміністративними проблемами щодо збору 300 тисяч людей, яких планують мобілізувати. До того ж вони навряд чи зможуть стати боєздатними формуваннями протягом найближчих місяців.