Військового, який їхав на поїзді, виставили у тамбур через «поганий запах». «Укрзалізниця» та МЗС відреагували

Військовослужбовця, який їхав на поїзді з Дніпра у Київ, виставили у тамбур вагона через нібито «поганий запах». Чоловік повертався у відпустку.

Про це заявили у благодійному фонді «Країна нескорених».

Там розповіли, що інцидент стався 11 листопада. Військовий їхав до родини у Київ.

«Дуже "ввічлива" провідниця/провідник попросила/в його вийти в тамбур і спати там, бо від нього погано пахне», — йдеться у повідомленні.

Волонтери звернулися до «Укрзалізниці» з проханням прокоментувати цей інцидент.

«Ми думаємо, ви всі не один раз бачили фото і відео з передової, напевне ж там у всіх п‘ятизіркові окопи з душем, ванною і біде? Війна не пахне фіалками й люксовим парфумом, вона пахне потом, кров‘ю і смертю!» — зазначили у фонді.

Реакція «Укрзалізниці»

В «Укрзалізниці» кажуть, що військового, який повертався додому, пасажири звинуватили у «поганому запаху» і виставили в тамбур вагона. А стюарди «недостатньо чітко» зреагували на ситуацію і «не помітили конфлікту», бо дозволили військовослужбовцю провести решту подорожі в тамбурі.

У компанії додали, що організують тренінг для стюардів з дбайливого й уважного ставлення до захисників. Також там звернулися до пасажирів і закликали мати терпіння та повагу до захисників.

«Якщо схожа ситуація трапиться на ваших очах, ми просимо сповістити про неї негайно — начальникові поїзда, контактному центру або прямо у месенджері — і реагуватимемо блискавично», — зазначили в «Укрзалізниці».

Реакція МЗС

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розповів, що йому цей інцидент нагадав про випадок, коли він 2008 році летів внутрішнім рейсом у США між двома штатами.

«Коли всі зайняли свої місця, стюардеса оголосила: "Шановні пасажири, сьогодні з нами на борту перебувають четверо військових, які повертаються додому з війни. Подякуймо їм за їхню службу, привітавши оплесками". Весь літак аплодував», — написав він.

Кулеба зазначив, що ті американські військові, ймовірно, поверталися з Іраку. І попри різне ставлення до тієї війни серед американців, це не вплинуло на шану до військових.

«В Україні повага до солдата має бути поза будь-яким контекстом, якщо ти українець і це український солдат. Тхне не від солдата, а від тих, хто його зневажає. Наша спільна справа — виховати в суспільстві принаймні таку ж повагу до наших солдатів, яку виховали у США щодо своїх», — наголосив міністр.