Викрадення тримісячної дитини у Коцюбинському — репортаж із суду

Ірпінський міськрайонний суд Київської області 25 жовтня обрав запобіжний захід жінці, яку підозрюють у викраденні тримісячного хлопчика у Коцюбинському — нічний домашній арешт на два місяці. Деталі із суду — в матеріалі hromadske.
«Моя дитина!»
«Без коментарів», — зі скляного боксу вигукує мені 26-річна Анастасія Глотова. Напередодні її затримали за викрадення тримісячного немовляти. Це відбулось 23 жовтня близько 13-ї години, в одному з поштових відділень селища міського типу Коцюбинське.
Анастасія представилася волонтеркою матері дитини. «Вона казала, що хоче допомогти моїй знайомій. Попросила з нею сходити до крамниці, придбати памперси. Потім мені потрібно було на пошту», — пригадує Олена, мати викраденого хлопчика.
Анастасія розповідала їй, що має 7-річну дитину та чекає на ще одну. Згодом мати довірила жінці побути зі своїм немовлям на вулиці біля поштового відділення аби дитина не прокинулась.
Разом з хлопчиком жінка втекла на таксі.
Саме водій автівки й допоміг поліцейським вийти на її слід — чоловік вказав на місце, де висадив жінку. Поліція знайшла Анастасію в одній із квартир будинку поруч:
«Оперативний працівник побачив, що там знаходиться немовля і молода дівчина, яка була поряд та запевняла, що це її дитина і вона нікому її не віддасть», — розповів під час брифінгу начальник ірпінської поліції Олег Петренко.
Саме емоційна поведінка жінки викликала підозру правоохоронців. Вони викликали маму викраденого хлопчика і та впізнала у дитині свого сина. Операція пошуку тривала близько чотирьох годин. Поліцейських, які знайшли дитину нагородив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
Вихователька, медсестра в зоні бойових дій на Донбасі, дружина військового
Як встановило слідство, 26-річна Анастасія Глотова (раніше Поліщук) родом з Бердичева. Має освіту виховательки. Була медсестрою у другому батальйоні Національної гвардії України. Отримала контузію.
У батальйоні знайшла кохання — добровольця Дмитра Глотова. Вони одружилися. Жінка не могла завагітніти. Минулого року чоловік потрапив до в’язниці. Жінка переїхала в нову квартиру. Завагітніла від нового знайомого. Однак вагітність перервалась. Поліція перевіряє, чи причетний до викрадення дитини чоловік, та чи знав він про злочин.
Чи була альтернатива?
«Вона вибачилась і сказала, що просто взяла його на деякий час, ніби позичила. Але збиралась повернути», — розповідає мати викраденого немовляти.
Але у поліції інша версія. Окрім того, що в квартирі було все для тривалого проживання з дитиною (колиска, коляска, іграшки), слідство встановило, що напередодні жінка повідомила своєму батьку — той скоро стане дідусем.
Після зірваної вагітності, жінка, запевняють слідчі, пішла на три місяці жити у хостел та зареєструвалась у ряді груп на кшталт «Допомога молодим мамам». Водночас рідним говорила, що перебуває на збереженні у пологовому будинку, не зізнаючись, що втратила дитину.
В оточенні журналістів Анастасія виглядала розгубленою. Перед засіданням лише попрохала конвоїрів придбати їй води. Захисники підозрюваної наполягали на переміщенні дівчини з боксу на лаву, а згодом, на їхнє прохання судове засідання закрили.
Біля судової зали зустрічаю хлопця Анастасії. Він представляється Олександром та запевняє, що не знав про наміри дівчини, і що його не було вдома, коли вона приїхала туди з дитиною.
Чи думала дівчина про альтернативу: усиновлення, сурогатне материнство? На це питання Анастасія промовчала. Після, вже не на камеру, сказала: «Так». На питання про мотиви вчинку дівчина не відповіла.
Захист просив суд обрати альтернативний запобіжний захід — домашній арешт. Адвокати заявили, що їхня підзахисна має міцні соціальні зв'язки, була волонтеркою та з 2019 року є членом ГО «Центр Стоп Корупції». Прокуратура ж наголошувала на ризиках її втечі, тиску на свідків, наголошувала на тому, що дівчина не спілкується з рідними, не має постійного місця проживання та просила суд арештувати дівчину на два місяці без альтернативи внесення застави.
У нарадчій кімнаті суддя Наталя Карабаза ухвалює рішення — двомісячний нічний домашній арешт із 20:00 до 08:00.
Жінці інкримінують статтю 146 Кримінального кодексу України — викрадення людини. У разі доведення вини їй загрожує до п'яти років ув’язнення. Водночас захист не виключає, що буде проведена психологічна експертиза їхньої підзахисної.