Вілкул відреагував на порушення на 27 млрд грн у бюджеті Кривого Рогу. Назвав заяву аудитслужби політичною

Виконувач обов’язків міського голови Кривого Рогу Юрій Вілкул назвав політичною та маніпулятивною заяву Державної аудиторської служби про порушення у 27 мільярдів гривень під час перевірки бюджету міста за 2018—2021 роки.

Відповідну заяву оприлюднили на сайті міста.

Він зазначив, що перевірки справді були. За його словами, після перемоги «неправильного кандидата» на виборах мера Кривого Рогу у грудні 2020-го «було дано команду "фас" усім структурам, що існують в Україні». Тоді переміг Костянтин Павлов, якого 15 серпня 2021-го знайшли застреленим.

«Нагадаю, у результаті понад п'ятисот перевірок, які відбулися у період Порошенка-Луценка, нічого так і не знайшли. Просто тому, що в Кривому Розі все робили за законом, для людей та їхнього захисту. Тому на початку цього року було ухвалено політичне рішення зайнятися фальсифікаціями та маніпуляціями», — сказав Вілкул та додав, що перевірки посилилися після смерті Костянтина Павлова.

Він також наголосив на деяких цифрах, які аудитслужба врахувала як порушення. Зокрема, за його словами, 4 мільярди гривень нібито збитків полягають у тому, що у Кривому Розі не обкладаються податком на землю парки, сквери, дороги, тротуари та дитячі майданчики, ще близько 3 мільярдів Вілкул назвав витратами на пільговий проїзд містян.

Також він зазначив, що аудитслужба вважає збитком 2 мільярди 118 мільйонів грн, бо не виконано інвестиції компанією «АрселорМіттал» до екологічної програми. Водночас Вілкул пояснює, що міськрада подала до суду на компанію за невиконання екологічної програми і виграла справу у першій інстанції, наразі триває апеляційний розгляд.

Виконувач обов'язків мера скаржиться, що дозвіл на викиди на 2021 рік компанія отримала всупереч законодавству без погодження з міською та обласною радами — безпосередньо від Міністерства захисту довкілля.

Крім цього, Вілкул зазначив, що до порушень віднесли всю суму видатків на будівництво за три роки через те, що не надали акти виконаних робіт.

«Хоча було надано документ, що ці акти є, але були вилучені за місяць раніше іншими перевіряльниками. Та про це ревізори "забули"», — сказав Вілкул.

За словами Юрія Вілкула, щодо оголошених претензій вже направили позови до судів, ще кілька — скерують найближчим часом.

Що передувало?

12 листопада Державна аудиторська служба представила результати перевірки бюджету з 2018 по 2021 роки. Служба виявила порушення на понад 27 мільярдів гривень за той час, поки мерами міста були Юрій Вілкул, а потім Костянтин Павлов.

Усі матеріали перевірки аудиторська служба передала в правоохоронні органи.

У серпні Павлова знайшли застреленим. Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявляв, що поліція враховує факт можливих зловживань із бюджетом міста під час розслідування смерті політика. За його словами, це могло стати мотивом для самогубства, адже в разі підтвердження зловживань саме він міг понести відповідальність як людина, яка підписувала фінансові документи.