Вінниця залишилась без гарячої води на невизначений термін через борги перед «Нафтогазом»

Комунальне підприємство «Вінницяміськтеплоенерго», яке забезпечує місто гарячою водою, припинило її постачання на невизначений термін через борги перед «Нафтогазом». Вони не дозволяють закупити газ на вільному ринку.

Про це йдеться у пресрелізі комунального підприємства.

Там кажуть, що з 20 травня втратила чинність «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу»постанова Кабміну, після чого теплопостачальні підприємства мають закуповувати природний газ для надання комунальних послуг на вільному ринку. Але щоб мати можливість обрати постачальника природного газу — ТЕК мають повністю розрахуватися за спожитий природний газ перед «Нафтогазом» і закуповувати його за умови 100% попередньої оплати.

Водночас нині борг «Вінницяміськтеплоенерго» перед «Нафтогазом» становить 289 млн грн. І компанія наголошує, що має «чи не найкращу ситуацію в Україні серед обласних центрів за рівнем розрахунків за природний газ».

Виникнення боргів вінницькі тепловики пояснюють тим, що не підвищували тарифів на послуги з 2019 року, а у період пандемії коронавірусу навіть корегували їх у бік зменшення для населення.

Що передувало?

У лютому уряд уклав з місцевою владою меморандум, яким «заморозили» тарифи на тепло до закінчення опалювального сезону 2020/2021 років.

Вінницькі комунальники кажуть, що уряд погодився з компенсацією збитків комунальних підприємств до 1 жовтня 2021 року. Окремо підприємство зауважило, що фінансування компенсацій, згідно з гарантіями уряду, не мали перекладати на органи місцевого самоврядування.

Тим часом «Вінницягаз» направило повідомлення до «Вінницяміськтеплоенерго» про припинення (обмеження) газопостачання, щоб воно до 7:00 20 травня самостійно відключилося від мереж газоспоживання.

«Замороження» ціни на газ

З 1 січня 2021 року в Україні виросли майже усі тарифи на комуналку для населення. Після численних протестів уряд 18 січня вирішив зафіксувати на лютий-березень ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр, а регулятор понизив максимальний тариф на розподіл газу. Згодом влада також вирішила запровадити річні контракти на постачання газу, щоб уникнути росту цін.