Вірмени спалюють свої будинки у Нагірному Карабаху, щоб вони не дісталися азербайджанцям — ЗМІ
Вірмени масово покидають території Нагірного Карабаху, які за договором між Вірменією, Росією та Азербайджаном невдовзі мають перейти останній. Залишаючи свої будинки, вони їх спалюють, щоб ті не дісталися азербайджанцям.
Про це повідомляють російська служба BBC, «Sputnik Армения» та «Интерфакс».
Відео та фото того, як вірмени спалюють свої будинки перед від’їздом, публікують у соцмережах. Відбувається це в декількох районах Карабаху. Горять також магазини та інші будівлі.
Як пише ВВС, жителі Карвачара перед тим як покинути місто, вивозять зі своїх помешкань усі речі, меблі та тварин. На північній дорозі Карабаху багато автомобілів, серед яких мікроавтобуси та вантажівки. Переганяють у сторону Вірменії навіть корів та овець.
Журналісти також спостерігали, як люди розбирали ресторан. Вивозили не лише обладнання, але й вікна та двері.
Також люди прощаються з монастирями у Нагірному Карабаху.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Зазначимо, що напередодні на території Нагірного Карабаху почалася евакуація місцевих жителів та військової техніки у Вірменію.
Принизлива угода
Через військові успіхи Азербайджану в Карабаху влада Вірменії змушена була погодитись на невигідну угоду, яка, серед іншого, передбачає, що Єреван має віддати Азербайджану фактично весь так званий пояс безпеки — це райони Азербайджану, захоплені вірменами під час попередньої війни, вони мали забезпечувати безпеку власне самої невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки. Ті райони НКР, які Баку вже зайняв, також залишаються під контролем Азербайджану.
Крім припинення вогню, країни домовилися про те, що в Нагірному Карабаху щонайменше на 5 років розташуються російські миротворці, натомість Вірменія свої сили виведе.
Повний текст угоди читайте тут.
Така угода викликала обурення вірменів, у Єревані не припиняються акції протесту, від прем'єра Нікола Пашиняна вимагають піти у відставку. Також парламент зібрався на позачергове засідання, але 11 листопада не вистачило кворуму, аби розглянути відставку прем'єра.