Вища рада правосуддя буде проводити онлайн-трансляції з кандидатами до ВККС

Сьогодні, 13 квітня, Вища рада правосуддя змінила свою методологію відбору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, дозволивши проводити онлайн—трансляції співбесід. Раніше ВРП планувала опублікувати всі розмови з кандидатами після того, як проведуть інтерв’ю з кожним.

Таке рішення члени ВРП ухвалили на своєму засіданні, яке транслювали на YouTube.

Раніше свою позицію ВРП мотивувала тим, що відкриті співбесіди ставлять кандидатів у нерівне становище. Нібито ті, хто будуть проходити співбесіду останніми, зможуть краще підготуватися до інтерв’ю, базуючись на питаннях, які ставили попередникам.

Голова органу Григорій Усик прокоментував нам публікацію ВРП від 7 квітня, в якій ішлося про те, що ні ЗМІ, ні представники громадськості не можуть бути присутні на співбесідах.

«Ця публікація була пов’язана з тією методикою, яку ми використовували, адже журналісти могли б так само транслювати, незалежно від того, що було за методикою», — зазначив Усик.

Він уточнив, що коли Вища рада правосуддя ухвалювала рішення про непроведення трансляцій, переймалися «винятково тим, щоб конкурс був рівним для всіх».

Що передувало?

15 березня Комісія з добору членів ВККС оголосила список із 32 кандидатів, з яких Вища рада правосуддя має обрати 16.

ВРП 28 березня опублікувала затверджену методологію відбору до ВККС, згідно з якою не була передбачена трансляція співбесід із кандидатами.

Відтак 6 квітня посли країн «Великої сімки» наголосили на важливості проведення відбору до ВККС у прозорий та відкритий спосіб. З вимогою проведення онлайн-трансляцій виступили й 17 громадських організацій.

Чим займаються ВРП та ВККС?

Ці органи відповідальні за кар’єрні питання в судовій гілці влади. Вища рада правосуддя призначає суддів на посади, притягає їх до відповідальності та звільняє, а Вища кваліфікаційна комісія суддів добирає кадри для ВРП й оцінює суддів. Без цього суддю неможливо призначити на посаду.

Коли комісію сформують, її представники мають оцінити дві тисячі чинних суддів у межах судової реформи, а ще добрати приблизно 2,5 тисячі нових.