Вісім українців були членами екіпажу українського літака Ан-12, що розбився у Греції
Вісім громадян України були членами екіпажу українського транспортного літака Ан—12, який розбився на півночі Греції ввечері 16 липня.
Про це повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.
Літак перевозив небезпечний вантаж за маршрутом Сербія — Йорданія — Бангладеш. Попередня причина аварії — відмова одного з двигунів.
Доповнено о 21:20. Влада Греції та Сербії повідомила, що всі вісім членів екіпажу, які перебували на борту, загинули. В авіакомпанії «Меридіан» зазначили, що ця катастрофа не має стосунку до війни, пише Reuters.
Міністр оборони Сербії Небойша Стефанович заявив, що літак перевозив 11,5 тонни оборонної продукції, зокрема освітлювальні міни, від сербської компанії Valir. Покупцем товару є Міноборони Бангладеш. За його словами, на політ були всі необхідні дозволи.
На базі консульства України в Салоніках уже створили оперативний штаб. На місце катастрофи прибули українські консули, які взаємодіють із рятувальниками та правоохоронцями. Нині тривають рятувальні роботи та гасіння пожежі.
Для родичів працює гаряча лінія МЗС: +38 044 238 1588
Що ще відомо про катастрофу?
Український транспортний літак виконував комерційний рейс, коли розбився біля грецького міста Кавала. Служба цивільної авіації розповіла, що пілот подав сигнал лиха. За попередніми даними, у нього спалахнув один із чотирьох двигунів. Літак розвернувся, щоб здійснити екстрене приземлення в аеропорту Кавали, але не встиг.
Глава муніципалітету Пангайо Філіппос Анастасіадіс розповів, що пілот літака здійснив героїчний вчинок, оскільки впорався з охопленим вогнем двигуном і відвів літак від житлового району. Літак упав у кукурудзяне поле.
Грецькі медіа повідомляють, що літак перевозив 12-тонний вантаж, який класифікується як небезпечний. Таким вантажем можуть бути не лише боєприпаси, але й акумулятори — все, що може спричинити пожежу. Однак заступник глави муніципалітету Пангайо Евангелос Сарантудіс зазначив, що вибухи тривали й через дві години після падіння літака.
Рятувальники за допомогою дрона намагалися дослідити місце аварії та дізнатися інформацію про вантаж. Відповідно до огляду з дрона, на місці фюзеляжу, який повністю згорів, жодних ознак життя після падіння не виявили.
Зранку 17 липня на місце аварії прибули військові зі спеціальними групами піротехніків, які намагатимуться наблизитись до місця падіння. Уламки літака розкидані в радіусі понад 800 метрів. Жителям довколишніх населених пунктів наказали зачинити вікна й не вмикати кондиціонери через загрозу небезпечних випарів. У двох пожежників уже виникли проблеми з диханням.