Віталій Марків повернувся на службу до Національної гвардії — МВС

Українець Віталій Марків, якого виправдали у справі про загибель італійського журналіста на Донбасі, вже повернувся на службу до Національної гвардії.

Про це повідомив директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ Артем Шевченко.

«Він (Віталій Марків — ред.) повернувся на службу до Національної гвардії України та зі своїм захистом готується до касаційного розгляду своєї справи вже у Римі. Боротьба триває», — написав Шевченко.

Він нагадав, що рівно 7 років тому — 24 травня 2014 року — у захопленому Словʼянську загинули громадянин Італії, фоторепортер Андреа Роккеллі та його перекладач, громадянин Росії Андрій Миронов. Обидва отримали осколкові поранення від 120-мм міни.

«Через проведення інформаційно-психологічної спецоперації в Італії, використовуючи прихід до влади своїх союзників, Росії вдалося звинуватити в цьому громадянина України, військовослужбовця батальйону імені генерала Кульчицького Віталія Марківа», — зауважив представник МВС.

Водночас, додає він, українській владі вдалося звільнити Марківа з-під варти після 3 років 4 місяців і 2 днів його перебування за ґратами.

Справа Марківа

3 листопада 2020 року апеляційний суд у Мілані виправдав Віталія Марківа. Суд першої інстанції засудив його до 24 років тюрми за нібито причетність до загибелі італійського журналіста на Донбасі. Разом із Роккеллі загинув і російський перекладач Андрій Миронов.

Марків, який має громадянство України та Італії, перебував за ґратами з 30 червня 2017 року, коли його заарештували в аеропорту Болоньї.

Після повернення в Україну Марків заявив, що планує продовжити служити в Нацгвардії. Також він оголосив про плани позиватися до Європейського суду з прав людини через трирічне перебування в італійській в’язниці за сфабрикованою справою.

11 грудня 2020-го Слідчий комітет Росії оголосив у міжнародний розшук та заочно арештував Марківа. У Росії українця звинувачують у начебто вбивстві «за мотивами національної/політичної ненависті». Санкція статті за Кримінальним кодексом РФ передбачає, зокрема, довічне ув’язнення.