Уночі та вранці під ударами опинилися понад 25 населених пунктів — Зеленський
У ніч проти 17 жовтня та вранці під ударами російських окупантів опинилися понад 25 населених пунктів.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.
Лише за 12 годин з 21:00 16 жовтня вдалося знищити 37 іранських «Шахідів» і кілька крилатих ракет. Зеленський вказав, що Україні вдається збивати частину ракет і дронів, але потрібні додаткові засоби протиповітряної й протиракетної оборони.
«Щоб гарантовано захистити наше небо й звести до нуля можливості російських терористів, потрібно значно більше сучасних систем ППО і більше забезпечення ракетами для таких систем. І це не тільки український інтерес», — сказав Зеленський.
Він додав: що менше терористичних можливостей буде у росії, то швидше закінчиться війна.
«росія не має шансів на полі бою. І намагається терором перекрити свої військові поразки. Для чого їй терор? Щоби тиснути — тиснути на нас, на Європу, на весь світ. Терористи мають бути знешкоджені. Це правило діє всюди однаково ефективно, і на російський терор подіє так само», — заявив президент.
Володимир Зеленський укотре закликав на прохання енергетиків свідомо споживати електрику в години пікового навантаження; допомагати місцевим громадам ліквідовувати наслідки російських атак; піклуватися про своїх знайомих і сусідів тощо.
«Наша з вами єдність, увага одне до одного, здатність боротися й працювати разом заради спільних інтересів — це гарантія української перемоги й поразки терористів. Немає в Ірані чи деінде такої зброї, що може зламати народ, який усвідомлює, за що воює і чого ніколи не пробачить ворогу», — заявив Зеленський.
Удари дронів
Останнім часом росіяни регулярно намагаються завдавати ударів в українському тилу, використовуючи іранські дрони-камікадзе Shahed-136. За даними української розвідки, ці безпілотники перекидали на територію Білорусі, звідки, ймовірно, здійснювали останні запуски. Так, зранку 17 жовтня окупанти атакували низку областей України, у центрі столиці зафіксували іранські дрони.
Попри характерний звук та вигляд, окупанти маскують іранські дрони під російською назвою «Герань-2», а влада Ірану досі заперечує факт передання озброєння.
Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету і виступав за припинення вогню та політико-дипломатичне врегулювання. Та ще в липні радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що росія просила Іран надати безпілотники для війни в Україні й навчити, як ними користуватися.
У відповідь на постачання дронів окупантам Україна позбавила посла Ірану акредитації та скоротила кількість дипломатичного персоналу іранського посольства в Києві.