ВООЗ хоче забезпечити бідні країни дешевими ліками проти COVID-19 — Reuters

ВООЗ хоче забезпечити бідні країни ліками проти COVID—19 за низькою ціною. Закупити планують до 28 млн курсів лікування.

Про це йдеться у чорновому варіанті відповідного документу, з яким ознайомилося Reuters.

Він є частиною програми, яка спрямована на організацію справедливого доступу бідних країн до вакцин, тестів та лікування від COVID-19.

У документі прямо не вказується, які це будуть ліки. Але видання зазначає, що, ймовірно, одним з включених до курсу препаратів буде експериментальний «Молнупіравір».

Курс таких ліків буде коштувати $10 для пацієнтів з легкими та середньої важкості симптомами. Для порівняння, у США п'ятиденний курс зараз коштує $700.

«Молнупіравір» — це експериментальний препарат у вигляді таблеток, який може стати першими широко доступними ліками проти COVID-19. Розробники заявляють, що він на 50% скорочує кількість госпіталізацій серед пацієнтів з COVID-19 з груп ризику, а також значно знижує смертність.

Згідно з документом, до кінця листопада планується укласти угоду щодо забезпечення постачань «перорального амбулаторного препарату», який, як передбачається, буде доступний з першого кварталу наступного року. Протягом 12 місяців планується закупити до 28 млн курсів лікування.

Точна кількість залежатиме від наявності препарату, клінічних рекомендацій та обсягів, що змінюються зі зміною потреб.

Що це за ліки?

У березні 2021 року фармацевтична компанія Merck зі США заявила, що розробляє нові ліки проти коронавірусу. Попередні результати випробування препарату показали, що він здатний покращувати стан інфікованих пацієнтів.

«Молнупіравір» протестували на 202 пацієнтах із коронавірусом, які не були госпіталізовані. З'ясувалося, що в людей, які приймали препарат, рівень заразності вірусу знижувався швидше, ніж у тих, хто приймав плацебо.

На початку вересня цей препарат почали випробовувати свої експериментальні на понад тисячі добровольців.