ВООЗ розгорнула команду швидкого реагування для боротьби зі штамом «Омікрон» у ПАР
Всесвітня організація охорони здоров'я розгорнула команду швидкого реагування у південноафриканській провінції Гаутенг для боротьби зі штамом коронавірусу «Омікрон». Новий варіант стає домінантним у Південній Африці.
Про це пише Reuters.
Наразі провінція Гаутенг є епіцентром спалаху нового варіанту коронавірусу у Південно-Африканській Республіці. Оперативна група ВООЗ має допомогти відстежувати його поширення та моніторити ситуацію загалом.
За даними департаменту охорони здоров'я ПАР, у країні за добу, 2 грудня, виявили 11 535 нових випадків зараження коронавірусом. Це різкий скачок у порівнянні з 8 561 новим випадком COVID-19 за 1 грудня та 4 373 нових випадків за 30 листопада.
Як вказує BBC з посиланням на посадовців сфери охорони здоров’я ПАР, в середині листопада у країні в середньому щодня заражалося від 200 до 300 людей. Наразі ж новий штам коронавірусу став панівним у ПАР та спричиняє різке зростання нових заражень.
Регіональний директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій в Африці Салам Гайе також заявив, що у сусідній Ботсвані, де також виявили «Омікрон», надається технічна допомога для збільшення виробництва та розподілу медичного кисню.
Що відомо про штам «Омікрон»?
Штам коронавірусу B.1.1.529, або «Омікрон», вперше виявили у зразках, зібраних 11 листопада в Ботсвані та 14 листопада у ПАР.
Відтоді цей штам також підтвердили у низці країн, зокрема і в Європі. Для стримування поширення нового штаму країни повністю або частково обмежують сполучення з африканськими країнами, посилюють карантинні обмеження для туристів. Український уряд вводить нові обмеження з 3 грудня.
Наразі відомо, що цей варіант коронавірусу має 32 мутації, деякі з яких викликають занепокоєння. Попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження людини, яка вже перехворіла на COVID-19.
У ВООЗ вважають ймовірним, що штам коронавірусу «Омікрон» буде поширюватися на міжнародному рівні, створюючи «дуже високий» глобальний ризик сплесків зараження, які можуть мати «важкі наслідки». Проте в організації наголошують, що наразі не мають достатніх даних, які б підтверджували небезпечність нового штаму.