ВООЗ схвалила першу вакцину проти малярії. Щороку від цієї хвороби помирають понад чверть мільйона дітей

Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила використання вакцини проти малярії RTS, S (Mosquirix) для дітей, які живуть в країнах з високим ризиком інфікування.

Про це йдеться на сайті ВООЗ.

Ідеться насамперед про країни Африки південніше Сахари — саме там діти найчастіше страждають від малярії.

Схвалення ВООЗ базується на результатах пілотної програми у Кенії, Гані та Малаві. З 2019 року у цих країнах уже вакцинували понад 800 тисяч дітей.

«Це історичний момент. Довгоочікувана вакцина проти малярії для дітей — це прорив в науці. Використання цієї вакцини разом із наявними засобами профілактики може щорічно рятувати десятки тисяч молодих життів», — сказав генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

Малярія залишається основною причиною дитячих хвороб і смертей в країнах Африки на південь від Сахари. Щорічно понад 260 тисяч африканських дітей у віці до п'яти років помирають від цієї інфекції.

Ефективність Mosquirix

Це перша у світі ліцензована вакцина проти малярії, над якою науковці працювали близько 30 років. У 2015 році її схвалило Європейське агентство з лікарських засобів.

Як пише The Guardian, Mosquirix ефективна лише частково — запобігає 39% випадків малярії й 29% важких випадків серед маленьких дітей протягом чотирьох років.

Проте наприкінці серпня лондонські дослідники заявили, що якщо використовувати вакцину Mosquirix та профілактичні препарати, рівень захворюваності на малярію серед дітей в Африці можна скоротити на 70%.

У їхньому випробуванні взяли участь 6 тисяч дітей до 17 місяців у Буркіна-Фасо та Малі. Серед дітей, які отримали вакцину й ліки, зафіксували 624 випадки малярії, 11 дітей потрапили з ускладненнями до лікарень, троє померли. Серед такої ж кількості дітей, які отримували лише один із методів захисту, був 1 661 випадок захворювання, 37 госпіталізацій та 11 смертей.