VoxCheck #33 про ринок землі
У цьому VoxCheck ми перевірили вислови політиків щодо мораторію на продаж землі
У цьому VoxCheck ми перевірили вислови політиків щодо мораторію на продаж землі.
Іван Крулько, народний депутат від партії «Батьківщина» заявив:
«Сьогодні така держава як Ізраїль, активно викуповує там, де може, землю. 91% землі Ізраїлю знаходиться у власності держави».
Цей вислів — маніпуляція.
93% землі в Ізраїлі справді державні, але це наслідок того, що держава практично не продає землю. 7% землі в Ізраїлі приватна, і її можуть купувати як іноземці, так і місцеві інвестори.
Надія Савченко, народна депутатка сказала:
«Буде ще один закон — про землю. Який знімає мораторій і дозволяє продаж землі іноземцям, і забирає в людей право на безплатну приватизацію землі, яка їм належить».
Цей вислів — неправда.
Якщо мораторій знімуть, то іноземці не зможуть купувати землю с/г призначення: це прописано у Земельному кодексі. А ось власники землі якраз через мораторій не мають можливості реалізувати своє право — продати її.
Надія Савченко, народна депутатка заявила:
«5-6 сімей скуплять всю Україну, а потім здадуть на довгострокову оренду китайцям, європейцям, будь-кому».
Цей вислів — перебільшення.
27 млн га — земля під мораторієм, що належить людям. Після відкриття ринку вона може коштувати приблизно $1000/га або $27 млрд. Активи ТОП-100 найбагатших українців в 2016 році становили $20 млрд. А здавати в оренду іноземцям можна і зараз.
Юлія Тимошенко, народна депутатка від партії Батьківщина сказала:
«Вам сьогодні за пай платять $500-700, ну максимум $1000. Реально українська земля нашої якості коштує до 70 тис. євро/га»
Цей вислів — перебільшення.
Найвищі ціни на землю — на Мальті та в Нідерландах (понад 60 тис. дол./га). У більшості західно-європейських країн ціни коливаються від 15 тис до 30 тис дол./га, а у Східній Європі від 1000 до 5000 дол./га.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram