Воєнний стан підвищить видатки на держборг та негативно вплине на приватизацію — голова ради НБУ
Запровадження воєнного стану в 10 областях України може негативно позначитися на іноземних інвестиціях в країну, а також підвищити вартість залучення державних боргів. Водночас, проведення приватизації в таких умовах стане маловірогідним.
Таку думку висловив голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин.
«Ймовірне збереження високої вартості зовнішніх запозичень (у разі необхідності їх залучення) внаслідок компенсації позитивного впливу від досягнення домовленостей щодо нової програми співпраці з МВФ негативним впливом від загострення зовнішньо-політичної ситуації», — повідомив Данилишин.
Він також зазначив, що у разі загострення ситуації в Азовському морі та блокування Росією українських вантажів, можуть виникнути проблеми з відвантаженням українського експорту. Зокрема, значну частку експорту чорної металургії здійснюють через порти Азовського моря.
«Проведення приватизації може стати малоймовірним (внаслідок зниження попиту на українські активи через високі зовнішньо-політичні ризики) та несвоєчасним (через падіння цін на об’єкти, що підлягають приватизації)», — додав голова Ради НБУ.
За його словами, наразі економічне зростання України стримується не лише загостренням ситуації в Азовському морі, але й орієнтованістю економіки на виробництво сировини.
Напередодні у Нацбанку порахували, що через панічні настрої від запровадження воєнного стану українці зняли з банків менше 2% заощаджень.
Раніше експерти РПР повідомляли, що воєнний стан може завадити іноземним інвестиціям в Україну.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нашкодити може паніка, а не воєнний стан, але долара по 40 гривень не буде.
Також у Нацбанку заявили, що курс валют зростає через психологічний тиск і реальних приводів до знецінення гривні наразі немає.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Приводів для паніки немає»: як агресія Росії в морі вплинула на курс гривні.
Курс російського рубля також знизився на тлі конфлікту в Керченській протоці.