Вучич заявив, що нафтове ембарго рф коштуватиме Сербії $600 млн на рік
Президент Сербії Александар Вучич поскаржився, що через санкції ЄС щодо російської нафти Сербія втрачатиме 600 мільйонів доларів на рік.
Про це він сказав в інтерв'ю РТС.
«600 мільйонів доларів забрали прямо з кишень громадян Сербії у межах санкцій на щорічному рівні, і люди повинні це знати», — заявив Вучич.
За його словами, часткове ембарго на російську нафту зачіпатиме Сербію, оскільки країна доставляла російську нафту танкерами, а транспортування морем обмежується у межах останнього пакету санкцій. Окрім того, Вучич поскаржився, що іракська нафта дорожча на 31 долар за барель.
Він заявив, що Сербія також повинна інвестувати додаткові гроші на газ. 10 червня до Сербії має прибути канцлер Німеччини Олаф Шольц та міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто щодо газової угоди.
«Ми негайно, не пізніше 1 липня, збираємося закупити в Угорщини 500 мільйонів кубометрів газу», — заявив Вучич.
Він розповів, що зараз у підземному сховищі газу Сербії є 195 мільйонів кубів газу, а за два місяці треба заповнити його до 269,5 кубометрів. За словами Вучича, за найгіршим сценарієм Сербія може протриматися з цим газом понад 100 днів або всю зиму.
Нафтове ембарго
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає скорочення імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купує в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилає рф 400 млн доларів. Це становить близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.