Вулична злочинність під час повномасштабної війни знизилася на 20-30%. З чим це повʼязано?
Під час повномасштабної війни вулична злочинність в Україні, за оцінками Національної поліції України, знизилася на 20—30%. Це відбулося, зокрема, завдяки комендантській годині.
Про це повідомив очільник Нацполіції Іван Вигівський в інтервʼю «РБК-Україна».
За його словами, вулична злочинність стала меншою практично в усіх регіонах. Вигівський пояснює це змінами в законодавстві. Так, якщо раніше, приміром, крадіжки кваліфікувалися як нетяжкі злочини, то зараз вони кваліфікуються як такі, що здійснені в умовах війни, і вже є тяжкими.
«У нас немає розгулу вуличної злочинності: вулицями не бігають люди зі зброєю, нікого не розстрілюють, не грабують, не трощать вітрини. І це також завдяки тому, що ми залучили до нарядів на вулицях максимальну кількість поліціянтів», — пояснив він.
Так, якщо до війни було приблизно чотири тисячі нарядів патрульних, то тепер — понад сім тисяч. Вигівський наголошує, що сьогодні можна «достатньо безпечно відчувати себе на вулиці», хоча й додає, що це відчуття умовне, адже російські ракети долітають до всіх територій України.
Як влада хоче ще більше зменшити відсоток злочинності?
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на засіданні уряду 9 січня повідомив, що в Україні запрацює єдина платформа відеоспостереження, призначена для захисту громадян від злочинності. Загалом до неї інтегрують 50 тисяч камер. За його словами, це стало потребою під час воєнного часу, яка збережеться і після війни.