«Маємо її в пробірці»: у Білорусі планують випустити свою вакцину проти COVID-19 у 2023 році
Білоруська влада планує випустити вітчизняну вакцину проти коронавірусу в оборот у 2023 році. Самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко запевняє, що їхній препарат вже «у пробірці».
Про це він заявив під час наради стосовно епідеміологічної ситуації, передає «Белта».
«Тут правильно фахівці сказали: вакцина — це не панацея від того, що людина не захворіє. Вона може захворіти. Але смертність серед вакцинованих майже нульова», — підкреслив Лукашенко.
Так само, за його словами, досить мало громадян серед щеплених важко переносять хворобу. Тому, мовляв, вакцина допомагає.
«Нам треба пережити осінньо-зимовий період до наступного літа. Вакцина тут нам гарна підмога. Далі життя нам покаже, як діяти, що нам робити. І ми мудро вчинили, коли домовилися, що ми свою вакцину, яку ми вже маємо в пробірці, випустимо в обіг у 2023 році», — сказав Лукашенко.
За його словами, це рішення мотивоване тим, що на той момент, можливо, буде поширений зовсім інший штам COVID-19.
«Ми вже 4 або 5 штамів пережили. Сьогодні «дельта-штам». Тому ми як раз зробимо свою вакцину і пристосуємо її до того вірусу, який буде циркулювати у 2023 році», — заявив самопроголошений президент.
Він підкреслив, що в країні «дуже багато зроблено» для того, аби виробляти вітчизняну вакцину. Влада закуповує обладнання для того, щоб у Білорусі був свій завод з виробництва вакцин, як це робиться в Китаї, Росії, США та ще в декількох державах.
А що в Білорусі з COVID-19?
За даними Університету Джона Гопкінса, в країні з населенням у 9,3 млн людей від початку пандемії виявили 575 тисяч випадків інфікування коронавірусом. З них 4 432 людини померли від ускладнень.
У березні, коли пандемія набирала обертів, Лукашенко називав коронавірус «психозом». До того моменту всі країни, з якими межує Білорусь, уже закрили свої кордони. Натомість Лукашенко був непохитний і радив «труїти вірус горілкою та сауною», а також «частіше дихати димом від багаття».
Згодом місцеві ЗМІ почали регулярно повідомляти про смерті лікарів від коронавірусу, які часто оформляли офіційно як «смерть від пневмонії або грипу».
Під час другої хвилі восени влада повністю проблему не заперечувала, але система охорони здоров’я в Білорусі часто не справлялась.