Wiz-Art у Львові: путівник програмою і локаціями фестивалю

103 фільми, 22 покази, 60 гостей, 7 освітніх лекторій, а також низку спеціальних подій та вечірок пропонує цього року львів’янам і гостям міста Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz–Art.

Громадське.Львів пропонує короткий путівник програмою і локаціями фестивалю, а також кілька рекомендацій від оргкомітету фестивалю.

Слоганом нинішнього фестивалю стали слова «Народження світла». За задумом організаторів, вони мають відсилати глядачів на 120 років назад, коли у Львові відбувся перший кінопоказ стрічки братів Люм’єрів. Тоді, на їхню думку, загорілося світло для українського кіно. Водночас вихід з темряви, очищення і народження світла – метафори, які є актуальними і зараз.

4 серпня, у день відкриття фестивалю, глядачам покажуть добірку кращих фестивальних короткометражок, серед яких і стрічка українського режисера Валерія Пузіка «Перемир’я», яку автор повністю відзняв на камеру GoPro. Супроводжуватиме церемонію відкриття аудіовізуальний перфоманс митця Manu. Цього ж дня о 21.30 відбудеться тематичний показ добірки фільмів «Made in Lviv», створених незалежними місцевими режисерами впродовж 2015-2016 років.

5 серпня буде присвячений міжнародній конкурсній програмі і розпочнеться з дискусії «Культурна критика в епоху нових медій» за участі кінокритика Дарії Бадьйор і культурного менеджера Євгенії Нестерович.

Цьогоріч у міжнародному конкурсі змагатимуться 15 стрічок  німецьких, французьких, грецьких, ірландских, данійських індійських, канадських, російських та польських режисерів.

6 серпня завершиться перегляд міжнародної конкурсної програми, і стартує програма українського конкурсного кіно і спецпроектів. Цього року в національному короткометражному конкурсі змагатимуться 8 фільмів українських режисерів та режисерок. Решта стрічок увійдуть до позаконкурсного показу «Плачте, але знімайте», який відбудеться 7 серпня. Важливо, що кожен фільм фільм буде представлений режисером або членами знімальної групи особисто.

7 серпня буде насичений спецпроектами, позаконкурсними підбірками і оствітніми воркшопами платформи Wiz-Art Lab.  Зокрема, глядачі зможуть переглянути низку неформатних, сміливих і неочікуваних українських фільмів «Плачте, але знімайте», три історії про кримських татар від режисера Нарімана Алієва і підбірку коротких фільмів #ЯНеБоюсьСказати, присвячена потужному фейсбук-флешмобу, спрямованому проти насильства.

Завершиться фестиваль традиційно нагородженням переможців і прощальною вечіркою в просторі #GANOK.