«Я цей мільярд зберіг, а не витратив»: Директор «Львівського Арсеналу» вперше прокоментував зірваний контракт з МО

Директор компанії «Львівський Арсенал» Юрій Збітнєв уперше прокоментував свій невдалий контракт на мінометні міни з Міністерством оборони України. Каже, що він свідомо сплатив лише 35% передоплати, оскільки нібито не отримав усіх документів для підтвердження від контрагентів.

Журналістам hromadske вдалося поспілкуватися зі Збітнєвим в Києві, раніше він уникав інтерв’ю і відмовлявся від коментарів.

Восени 2022 компанія «Львівський Арсенал» уклала контракт із Міністерством оборони на €36 млн на постачання 100 тисяч мінометних мін із Хорватії, і отримала 97% передоплати.

Партнерами «Львівського Арсеналу» були словацька компанія Sevotech та хорватська WDG promet. «Львівський Арсенал» сплатив цим компаніям близько €12 млн передплати, хоча вони не мали ліцензій на закупівлю боєприпасів у Хорватії. Жодної міни по цьому контракту досі не доставлено.

Тепер Збітнєв стверджує, що він свідомо сплатив лише 35% передоплати, оскільки нібито не отримав усіх документів для підтвердження від контрагентів. Решта коштів лишилися на рахунку «Арсеналу», і були пізніше арештовані в рамках судового процесу. Він стверджує, що нічого не знав про можливі російські зв’язки його партнерів із Хорватії, про які нещодавно розповідали розслідувачі hromadske.

«Ми зараз з Міноборони будемо спільно вирішувати [як повернути] цю передоплату, а решту все-таки доцільно повернути державі, і використати на якісь більш доцільні цілі. Тому я вважаю, що я цей мільярд радше зберіг, ніж я його витратив», — заявив Збітнєв.

Сьогодні, 26 січня, Міністерство оборони повідомило, що остаточно виграло суд за позовом проти «Львівського Арсеналу» у справі щодо контракту по мінах. Загальна сума коштів, які підлягають стягненню понад ₴1,5 млрд. Але від загальної суми, яку отримав «Арсенал» у нього лишилося тільки 65%. Решту грошей доведеться повертати з-за кордону. Саме за ці кошти хорватські партнери Збітнєва купили собі збанкрутілий завод боєприпасів в Боснії і Герцеговині.