«Як ми домовляємось»: депутатка Третьякова хоче прописати в законі про опозицію правила роботи коаліції

Народна депутатка від «Слуги Народу» Галина Третьякова пропонує доповнити так званий законопроєкт про опозицію нормами про те, як має працювати коаліція.

Про це вона розповіла нам у спецпроєкті «Доторканні».

«Однією з нагальних потреб сьогодні є підготовка закону, його готують наразі в групах, кажуть, що це закон про опозицію. Насправді парламент потребує змін не тільки в опозиції, а і в коаліції», — розповіла вона.

Третьякова зазначила, що однією з її пропозицій у робочій групі з обговорення цього проєкту закону є розписати, як працює коаліція, а не тільки, в який спосіб опозиція може просувати свої ідеї.

«Дуже часто кажуть, що коаліційна угода — це оці реформи чи політики, які записані в коаліційній угоді. Це суть угоди, але має бути ще велика частина коаліційної угоди, яка називається «організаційна частина», і її можна перекласти на просту мову: "Як ми домовляємося", щоб була прийнята ця політична програма», — пояснила депутатка.

За її словами, це допоможе налагодити співпрацю між депутатами та уникнути бійок та негативних явищ у парламенті. Третьякова назвала це «великою парламентською реформою», яка ще не виписана.

Нагадаємо, монобільшість у парламенті планує у вересні представити на обговорення законопроєкт про опозицію. Перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук наголошував на важливості закріплення «каталогу прав опозиції», а також він хоче гарантій, що ці речі не зміняться незалежно від того, хто буде у владі.

Серед ймовірних сценаріїв — внесення до Конституції положення, що закон про опозицію і зміни до нього ухвалюють 300 голосами депутатів, тобто конституційною більшістю.

Чому це важливо: в Україні за всі роки незалежності не ухвалили жодного закону про опозицію. Законопроєкт, який зараз розробляється, може стати першими законодавчо врегульованими нормами роботи опозиції у парламенті.